AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün yaptığı konuşmasında doktorlarla ilgili "varsın gitsinler" açıklaması yaparak tepki çekmişti. Sosyal medyada doktorlar Erdoğan'ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Saray’da kadın muhtarlarla bir araya geldi. Erdoğan, burada muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada yurt dışına giden hekimleri hedef alarak“ Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz” ifadelerini kullandı.

SİZİ BU DEVLET OKUTTU

Erdoğan, "Hatalarımız olabilir. Bu devasa şehir hastanelerini yapanlar kim? Adeta ülkemizde hastanesi olmayan ilimiz, ilçemiz var mı? Bunları takip eden birisiyim. 'Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlar.' Bu hastaneleri inşa eden biziz. Bu doktorları okutan, yetiştiren bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi, maliyeti yüksek olan da sağlıktır" dedi.

DOKTORLAR SOSYAL MEDYAYI AYAKLANDIRDI

Erdoğan'ın açıklamaları üstüne sosyal medyada binlerce paylaşım yapıldı.

Paylaşım yapan doktorların ise isyan etmesi dikkat çekti. "Bizi bu devlet okutmadı, biz kendimiz okuduk" diyen doktorlar, Erdoğan'a sert tepki gösterdi.

Doktorların yaptığı sitem ve isyan dolu paylaşımlardan bazıları şöyle oldu:

BARTHOLOMEOS'A CUMHURBAŞKANLIĞI DA "EKÜMENİK PATRİK" DEMİŞ! BARTHOLOMEOS'A CUMHURBAŞKANLIĞI DA "EKÜMENİK PATRİK" DEMİŞ!