ABD gazetesi New York Times, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 seçimleri için yapılan anketlerde kötü bir gidişat sergilediğini ve Erdoğan ve Putin ilişkisi hakkında ‘menfaat’ yorumunda bulundu.

New York Times yazarlarından Steve Erlanger, "Erdoğan'ın riskli bir seçime hazırlanması ve Suriye'de yeni bir sınır ötesi operasyon planlaması gündemdeyken Türkiye nakit, gaz ve ticaret arayışında, Putin'in ise Batı yaptırımlarından kaçmak için dosta ihtiyacı var" değerlendirmesinde bulundu.

Tasarruf Genelgesi'ne rağmen araç alımına rekor harcama Tasarruf Genelgesi'ne rağmen araç alımına rekor harcama

Steve Erlanger, enflasyonun yıllık yüzde 80 civarında olduğunu ve Erdoğan'ın 2023 seçimlerine zorluk içinde girdiğini yazdı.

PUTİN VE ERDOĞAN’IN GÖRÜŞMESİ HAKKINDA NATO ENDİŞELİ!

Erdoğan ve Putin'in, son üç haftada iki kez bir araya gelmesinin NATO tarafında endişeye yol açtığını ve NATO'nun Erdoğan'ın sadakatini sorgulamaya başladığını söyleyen Erlanger, Putin'in, Erdoğan sayesinde Batı yaptırımlarında delik açtığını söyledi.

Erlanger ayrıca, "Erdoğan, 2023 seçimi için yapılan anketlerde kötü bir gidişat sergiliyor. Erdoğan'ın anketlerde kötü gitmesinin sebebi, kötüye giden ekonominin insanları tahrip etmesi ve Türk vatandaşlarının, ülkeye giren milyonlarca mülteciye sabrının tükenmesi" dedi.