Rize’nin Fındıklı ilçesinde çay üreticilerinden AKP Genel Başkanı Erdoğan'a isyan geldi.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde çay üreticileri hükümet ve ÇAYKUR yönetimini protesto etti. Üreticiler, torbalarla getirdikleri çaylarını yere döktü, üreticiden yana çay kanunu talep etti.

ÇAYKUR’un sezonun başında dekar başına alınan çayı 17 kilograma düşmesine tepkiler sürerken, ÇAYKUR’un günlük dönüm başı 17 kilogram çay alacağını açıklaması üzerine çaylarını düşük fiyata özel sektöre satmak zorunda kalacak olan Fındıklılı üreticiler eylem yaptı.

ASGARİ ÜCRETE "İDARE EDİLEBİLECEK ÜCRET" DEMİŞTİ, KENDİ MAAŞI ŞAŞIRTTI ASGARİ ÜCRETE "İDARE EDİLEBİLECEK ÜCRET" DEMİŞTİ, KENDİ MAAŞI ŞAŞIRTTI

"ÇAYDA SÖMÜRÜYE SON"

“Çayda sömürüye son”, “Servetiniz bizden çaldıklarınızdır” yazılı pankartlarla Rize Fındıklı Meydanında toplanan üreticiler AKP-MHP yönetiminin kota ve kontenjan uygulamasını protesto etti. Üreciciler hükümet ve ÇAYKUR yönetimini protesto için torbalarla getirdikleri çaylarını yere döktü, üreticiden yana çay kanunu talep etti.

'ÖZEL SEKTÖR ACIMASIZCA FİYATLARI ARTTIRIYOR'

Eylemde Fındıklı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Özsoy da konuşma yaptı. Kota ve kontenjana tepki gösteren Özsoy, özel sektörün acımazsızca fiyatlarla üreticiye yüklendiğini söyledi.