Fransız nişanlısı ile evlenmek için Meksika'ya giden 31 yaşındaki Arzu Nena Butt, burada geçirdiği bir trafik kazası sonucunda yaşamını yitirdi.

Türk kadını Başbuğ Atatürk'e dua etmeli! Suudi kadına Twitter kullandığı için yıllarca hapis cezası Türk kadını Başbuğ Atatürk'e dua etmeli! Suudi kadına Twitter kullandığı için yıllarca hapis cezası

Genç kadının cenazesi annesinin uğraşlarının ardından memleketine getirilerek defnedildi.
Evlenmek için gittiği Meksika'da geçirdiği trafik kazasında Fransız nişanlısı Swann Nagat (31) ile birlikte yaşamını yitiren 31 yaşındaki Kuşadalı Arzu Nena Butt'un bürokratik ve ekonomik nedenlerle bir türlü Türkiye'ye getirilemeyen cenazesi, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'in devreye girmesi ile birlikte Kuşadası'na getirilerek toprağa verildi.

 

TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ

Arzu Nena Butt'un vefatı ile sonuçlanan olaylar, genç kadının Fransız nişanlısı Swann Nagat ile evlenmek için Meksiya'ya gitmesi ile başladı. Evlilik hayali ile çıktıkları yolculuk, kiraladıkları araçla 21 Haziran'da Meksika'nın Villahermosa ve Ciudad del Carmen şehirleri arasındaki karayolunda geçirdikleri trafik kazası ile son buldu. Anne Fatma Yetik, acı haberi almasının ardından kızının cenazesini Türkiye'ye getirtmek için Dışişleri Bakanlığı ile iletişime geçti. Ancak anne Fatma Yetik'e, Meksika yasalarına göre, iki gün devlet morgunda bekletildikten sonra özel bir şirkete teslim edilen cenazenin Türkiye'ye transferi için bir ödeme yapması gerektiği söylendi.


MEMLEKETİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Kızının cenazesini Türkiye'ye getirmek için pek çok girişimde bulunan anne Fatma Yetik, sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturdu. Meksika Konsolosluğu aracılığıyla, anne Fatma Yetik adına cenaze firmasına ödeme yapılmasının ardından Arzu Nena Butt'un cenazesi İstanbul aktarmalı olarak İzmir'e getirildi. Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Mezarlık Amirliği yetkilileri tarafından Kuşadası'na transferi sağlanan genç kadın, gözyaşları arasında Kuşadası'nda toprağa verildi. Hanım Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Yeni Asri Mezarlığa defnedilen Arzu Nena Butt'un vefatı ailesini ve yakınlarını büyük üzüntüye boğdu.