Eyüpsultan'da dün akşam yaklaşık 500 metre mesafede meydana gelen 2 farklı silahlı saldırıda 17 yaşındaki Ege Yenihayat hayatını kaybederken, 3'ü ağır 6 kişi ise yaralandı. Ekipler, olaylar arasında bağlantı olup olmadığını incelemeye devam ediyor.

Motosikletli saldırgan pompalı tüfekle ateş etti

Eyüpsultan Alibeyköy'de ilk olay saat 22.00 sıralarında meydana geldi. Motosikletli saldırganlar  tarafından restorana pompalı tüfekle ateş açıldı. Restoranda oturan müşterilere kurşun yağdıran saldırganların silahından çıkan kurşunlar, Emirhan Erarslan, Baran Karaçay, Feride Aydoğan, Asım Aydoğan ve Mohannad Mahgush'ın vücutlarının çeşitli yerlerine isabet etti. Emirhan Erarslan ve Baran Karaçay'ın durumlarının ağır olduğu öğrenildi.
 

CHP milletvekiline ait kafeye silahlı saldırı CHP milletvekiline ait kafeye silahlı saldırı

Ege Yenihayat'ın ağabeyinin husumetlileri iddiası

Bu olaydan yaklaşık yarım saat sonra restorana yaklaşık 500 metre uzaklıkta parkta oturan 2 arkadaşa saldırı düzenlendi. Yine 2 motosikletle geldiği öne sürülen yüzleri maskeli dört kişi, parkta oturan 17 yaşındaki Ege Yenihayat ile 13 yaşındaki Emin D.'ye  art arda ateş etmeye başladı. Ege Yenihayat ile arkadaşı Emin D., kanlar içinde yere yığıldı. Motosikletli saldırganlar, hızla olay yerinden kaçtı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Ege Yenihayat, hayatını kaybederken, Emin D.'nin ise hastanedeki tedavisi sürüyor. Saldırıya uğrayan Ege Yenihayat'ın ağabeyinin daha önceden karşı gruptakilerle arasında husumet olduğu ve ağabeyinin de aynı grup tarafından saldırıya uğradığı iddia edildi.

Editör: Habererk Com