Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi(YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, Konya’da halkla buluştu.

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un kaldırılmasını isteyen Fatih Erbakan, Ahiret öncelikli eğitim” vaadinde bulundu.

Fatih Erbakan, “ Ailemizi korumamız lazım. Gençlerimizi korumamız lazım. Çocuklarımızı korumamız lazım. Milli Eğitim müfredatı, milli ve manevi değerleri önceleyen bir hale getirilecek. Erbakan hocamızın tabiriyle 5’in 4’ten büyük olduğunu öğrettiği kadar, 4 helalin de 5 haramdan büyük ve kıymetli olduğunu öğreten bir eğitim sistemine geçilecek. Eğitim sistemi, ahiret öncelikli nesiller yetiştirecek. Allah korkusu olan nesiller yetiştirecek. Nefsi esaret yerine, nefis terbiyesini esas alan, materyalist değil, maneviyatçı nesiller yetiştirir” ifadelerine yer verdi.

“MEDYANIN ISLAH EDİLMESİ LAZIM”

Fatih Erbakan, medyayı da eleştirerek “ıslah edilmesi” gerektiğini söyledi.

Fatih Erbakan konuyla ilgili şunları söyledi:

“Sadece eğitim yetmez, medyada ahlakın düzenini bozan yayınların da ıslah edilmesi lazım. Medyanın değerlerimize, kültürümüze, tarihimize, aile yapımıza uygun yayınlar yapar hale getirmemiz lazım. Çünkü medya yeni nesillerin gençlerin üzerinde çok etkili. Bunun da önce ahlak ve maneviyat düsturuyla ıslah edilmesi lazım.”

Editör: Ali Özyiğit