MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, seçimlerin 1 ay öne alınabileceğini açıkladı. 

Büyükataman, MHP Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında seçim tarihini açıkladı. Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu'nun da bulunduğu toplantıda Haziran 2023'de yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin erkene alınabileceğini ifade eden Büyükataman, "Haziran ayına denk gelen Kurban Bayramı, üniversite sınavlarının olması gibi gerekçelerden dolayı seçimlerin 1 ay öne çekilebilme ihtimali olabilir" dedi.

Son günlerde seçimlerin öne alınabileceği yönünde dair söylemler olduğuna dikkat çeken Büyükataman, şunları söyledi:

"Seçimler, 18 Haziran 2023 tarihinde ve zamanında yapılacaktır. Özellikle muhalefet, bundan bir ay öncesine kadar seçimlerin erken yapılacağına yönelik hükümetin hazırlıklar yaptığını gündeme getirerek, tabanlarını ve kendi mensuplarını diri tutmak ve seçime hazır hale getirmek için böyle bir propaganda yürüttüler. Ama seçimler, mutlaka zamanında yapılacaktır. Belki Haziran ayında Kurban Bayramı, üniversite sınavlarının olması gibi bir takım gerekçelerden kaynaklı 1 ay seçimleri öne alma ihtimali söz konusu olabilir. Bu konuda bize intikal eden resmi teklif ve paylaşılan bir açıklama olmadı. Gazete köşelerinde yapılan yorumlara dayalı olarak bunu söylüyorum. Biz seçimlerin zamanında yapılacağına yönelik çalışmalarımızı yürütüyoruz" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NAATEŞ PÜSKÜRDÜ

Konuşmasında Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak, 6'lı masaya yönelik de sert söylemlerde bulunan Büyükataman, şöyle devam etti:

“Bu ülkenin gündemine ve Türk milletinin zihnine sosyal medya ile hükmedeceğini sananlar en güzel cevabı aziz milletimizden alacaktır. CHP lideri Kılıçdaroğlu her konuşmasında, 'Yönetime geldiğimizde helalleşeceğiz' diyerek FETÖ, PKK ve DHKP-C tutuklularına umut olmaktadır. Kılıçdaroğlu hangi hakla terör örgütlerinin şehit ettiği binlerce vatandaşımız adına konuşmakta, hangi vicdanla şehitlerimizin katilleriyle helalleşeceğini söylemektedir. Kılıçdaroğlu ve altılı şer masası eğer helalleşmek istiyorsa, şehitlerimizin bize bıraktıkları emanetle, yani aileleri ile helalleşmeli ve derhal bu alçak söylemden vazgeçmelidir. Hemen her konuşmasında kendini bağımsız yargının yerine koyup karar veren, Demirtaş ve Kavala’yı serbest bırakacağını söyleyen Kılıçdaroğlu milletin değil teröristlerin, Türkiye düşmanlarının dertleriyle dertlenmektedir.

KHK’lıları görevlerine iade edeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, bunu hangi yetki ile yapacaktır? Zillet ittifakının; kararsızlıklarıyla ve tutarsızlıklarıyla ün salmış, her kafadan bir sesin çıktığı 6+ HDP’li masasıyla Türkiye’yi karanlık bir girdabın içine çekeceği açıktır. Gazi meclisimize sunulan tezkere oylamasında zillet ittifakı içerisindeki bölünmeler milletimizin gözünden kaçmamış, partilerin kendi içlerinde dahi tutarsız söylemleri gün yüzüne çıkmıştır. CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP ve Kandil’den gelen tehditlere boyun eğerek, daha önce defalarca evet dediği tezkereye hayır oyu kullanmış ve yavuz hırsız misali Cumhur İttifakı’nı suçlamıştır. Aynı Kılıçdaroğlu bir de utanmadan, milletin aklıyla alay edercesine milliyetçi ve vatansever olduğunu iddia etmekte, Türk milletinin zekâsını küçümsemektedir."

Editör: Yadigar Hanım