Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'tan Maç Sonrası Açıklama!
“İlk yarının büyük bir kısmında kulübeden çok ah vah ettik. Şampiyonlar Ligi’ne çıkıyorsunuz. Karşınızdaki takım savunma ağırlıklı oynuyor. Bu takıma karşı çok pozisyon ürettik. Devamında şanssız bir gol yedik. Üst üste hatalar oldu. 1-0 sonrası ilk yarının son bölümlerinde reaksiyonumuz iyiydi. İkinci yarı bambaşka bir Galatasaray vardı. 48’den 55’e kadar oyun içindeki motivasyonumuzu kaybettik. Toplar kaybettik. Rakibimize şanslar verdik. Devamında değişiklik için oyuncularımızı çağırmıştık. Bu sırada ikinci golü kalemizde gördük.  Giren oyuncuların reaksiyonu biraz daha iyiydi. Oyunun devamında üç oyuncu daha soktuk. Maçın sonunda da attığımız goller, girdiğimiz pozisyonlarla reaksiyon anlamında daha olumluyduk. 
İyi başladık, sonunu iyi bitirdik, ortasında kötü oynadığımız bölümler oldu. O bölümde rakibimize şanslar verdik. 
Beni sevindiren Hakim’i ilk yarı oynatmamızdı. İkinci yarıda yoruldu. Zaha ilk defa oyuna girdi. Girdikten sonra gol katkısı yaptı. Tete girdi. Önemli oyunculara ve kadroya sahibiz. Zamanla daha iyisini yapacağız. Birçok oyuncu yeni oynuyor. Yavaş yavaş Ndombele’yi de oyuna sokmaya çalışıyoruz. Bugün onu kullandık. İyi yolda olduğumuzu düşünüyorum. Bugün bir Şampiyonlar Ligi maçına göre girdiğimiz pozisyonlar, sahip olduğumuz top… Birçok şeyi iyi yaptık. Kötü yaptığımız şeyler vardı. Oraları da doğru bir şekilde halledersek daha iyi olacak. Oyunun bütün bölümünde oyunu bırakmadık. Üçüncü golü de bulabilirdik. Zaman zaman yanlış tercihler yaptık. “
"OYUNCULARA DESTEK OLMAK GEREKİYOR"
Gol yedikten sonra düşüşümüz vardı. Genel olarak statta düşüş vardı. Bunu yükseltmemiz gerekiyor. Sahada taraftarımız için lokomotif olacağız. Onları oyunumuzla yükselteceğiz.  Bugün 30 dakikalık bölümde inanılmaz iyilerdi. Takım savunmasını beraber yaptık. Maçın içinde mental olarak oyuncularımın zaman zaman zorlandığı bölümler oluyor. Burada oyuncularıma destek olmak gerekiyor. Saha kenarından pas hatası yapan, çıkan oyuncuyu hep alkışlamaya çalışıyorum. Bunu yaptığımızda Galatasaray’ın oyuncuları sahadaki güvenlerini artıracak. 
"KAZANMAK İSTERDİM"
Kazanarak başlamak istiyorduk. Maç bir puanla gitti. Bir puanı cebimizde görmemiz gerekiyor. Burası Şampiyonlar Ligi.  Herkes herkesi yenebilir. Beş maç daha oynayacağız. Bu beş maçta ilk yarıdaki oyuncu sahaya koyarsak birçok takıma karşı üstünlük kurup puanlar alabileceğimizi düşünüyorum. 2-0’dan gelip 2-2’yi yakalamak, giren oyuncuların etkisi bizim için olumlu. Çok mutlu olmuyoruz tabii ki. Burada kazanmak istiyordum. Taraftarımız da bunu istiyordu. Günün sonunda en azından bir reaksiyon gösterdik ve bu reaksiyon önemliydi.

Editör: Habererk Com