Galatasaray Divan Kurulu Üyesi İbrahim Göknar, Şubat Ayı Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

İşte Göknar'ın açıklaması:

Polonya, Hazırlık Maçında Türkiye'yi 2-1 Mağlup Etti Polonya, Hazırlık Maçında Türkiye'yi 2-1 Mağlup Etti

Sayın Divan Kurulu Üyeleri,

Ben Galatasaray Divan Kurulu Üyesi İbrahim Göknar. Bugün burada, Şubat Ayı Divan Kurulu toplantısında sizlere hitap etmek için bulunuyorum. Konuşmamın konusu, son zamanlarda Galatasaray camiasına yönelik yapılan haksız ve saygısız sözlerdir.

Hepinizin bildiği gibi, Kulüpler Birliği Başkanı, Avrupa Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı olan Sayın Ali Koç, Galatasaray camiasına karşı bir takım kelimeler kullanmıştır. Bu kelimeler, DNA, fıtrat, riya, malum camia, utanma, çekinme ve parantez içinde bunlar şeklindedir. Bu kelimeler, Galatasaray camiasını küçük düşürmeye, aşağılamaya ve yıpratmaya yöneliktir. Bu kelimeler, Galatasaray camiasının değerlerine, tarihine ve gururuna saldırıdır.

Galatasaray camiası, toplumun her kesiminden, her meslekten, her inançtan ve her görüşten insanı bünyesinde barındıran büyük bir ailedir. Galatasaray camiası, Türk sporunun ve Türk futbolunun lokomotifidir. Galatasaray camiası, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en başarılı ve en saygın kulüplerinden biridir. Galatasaray camiası, her zaman fair-play, centilmenlik ve dostluk ilkesine bağlı kalmıştır. Galatasaray camiası, güneşi balçıkla sıvayamazsınız.

Bu nedenle, Sayın Ali Koç’un, Galatasaray camiasına karşı kullandığı bu talihsiz kelimeleri, Galatasaray camiasının bir ferdi olarak asla kabul etmiyorum. Bu kelimeler, sadece Galatasaray camiasını değil, Türk sporunu da yaralamıştır. Bu kelimeler, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki 120 yıllık dostluk ve rekabet geleneğine de zarar vermiştir.

Bu geleneği, biz Galatasaraylılar olarak yaşatmaya devam edeceğiz. Biz Galatasaraylılar olarak, sahada rakip, tribünde dost olacağız. Biz Galatasaraylılar olarak, her zaman yüreğimizi ortaya koyacağız. Biz Galatasaraylılar olarak, her zaman birlik ve beraberlik içinde olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Sayın Ali Koç’un, Galatasaray camiasına karşı sarf ettiği bu talihsiz kelimeler için, buradan Galatasaray camiasından özür dilemesini talep ediyorum. Bu, hem Galatasaray camiasının hem de Fenerbahçe camiasının beklediği bir davranıştır. Bu, hem Türk sporunun hem de Türk toplumunun istediği bir tutumdur. Bu, hem kendisinin hem de bizlerin hakkıdır.

Teşekkür ederim.

Kaynak: Haber merkezi