Gazeteci Barış Soydan, bugünkü yazısında AKP içinde önemli görevler yapmış bir ismin Ankara'daki gayrimenkullerini elden çıkararak kaçmaya hazırlandığını ileri sürdü

Halk TV yazarı Barış Soydan, AKP içindeki bazı ileri gelen isimlerin ekonomide yaşanan kötü gidişattan rahatsızlık duyduklarını ve bunu Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilettiklerini yazdı.

Erdoğan'dan yeni seçim planı: "O isimler aday olursa erken seçime gidebilir" Erdoğan'dan yeni seçim planı: "O isimler aday olursa erken seçime gidebilir"

Soydan "Hayati Yazıcı’nın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ekonominin içinde bulunduğu duruma dair endişelerini aktarmaya çalıştığı, 'Acil bir şeyler yapma ihtiyacı var' dediği iddia ediliyor. Kulislerde konuşulanlara göre Erdoğan, Yazıcı’ya işlerin rayına gireceği, az kaldığı cevabını vermiş" ifadelerini kullandı.

"ABİ KAÇIYORLAR"

Yeniçağ'ın haberine göre Soydan, AK Parti'de zaman zaman önemli görevlerde bulunmuş bir siyasetçinin Ankara'daki gayrimenkullerini elinden çıkardığının iddia edildiğini belirterek "Buna dair, hem de parti içinde yapılan ilginç bir yorum var: 'Abi kaçıyorlar.' Bu bir yakıştırma olabilir. Ama parti tabanındaki psikolojiyi göstermesi açısından hayli ilginç bir yakıştırma" diye yazdı.