Gazeteci Sebahattin Önkibar, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Diyarbakır'ın anket şirketlerini dolaşarak, para karşılığında partisinin oylarını kademe kademe artırmasını, Zafer Partisi'ne de araştırmalarda hiç yer verilmemesini istediğini ileri sürdü

Gazeteci Sabahattin Önkibar, seçim öncesinde anket şirketleri hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Önkibar’a göre, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Diyarbakır, para karşılığında bazı anket şirketlerinden partisinin oy oranının kademe kademe yükseltilmesini istemiş.

Sosyal medyada çok sayıda retweet edilen videoda Önkibar, “Dün dinlediğim bir iddiaya göre Meral Akşener’e çok yakın olan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, Metropol, Avrasya, ORC, AREA gibi bazı kamuoyu araştırma şirketlerinin başkanlarını ziyaret edip seçim öncesi mutabakatlara varmışmış. Buna göre bu siyasi anket firmaları İYİ Parti’yi her hafta kademe kademe yükseltip ana muhalefete taşınması ve Zafer Partisi’ne araştırmalarda hiç yer verilmemesi istenmiş ve de karşılığında da büyük ödemeler, paralar taahhüt edilmiş. Bu teklif, adını zikrettiğim firmaların bazıları tarafından reddedilmiş, geri çevrilmiş” ifadelerini kullandı.

FAZIL SAY'DAN NAGEHAN ALÇI'YA CEVAP: BİNECEĞİN TEK OTOBÜS CEZAEVİ OTOBÜSÜ OLMALI! FAZIL SAY'DAN NAGEHAN ALÇI'YA CEVAP: BİNECEĞİN TEK OTOBÜS CEZAEVİ OTOBÜSÜ OLMALI!

Videoya çok sayıda beğeni gelirken, kullanıcılar, Meral akşener'den konu ile ilgili açıklama istedi.