Altılı Masa'nın Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu açıklamasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin açıklaması yeniden gündeme geldi. 

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın 2020 yılında katıldığı bir televizyon programında CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun aday olamayacağını savunarak, "Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olamaz, bu kadar net. Bir defa Kılıçdaroğlu'nu kaset operasyonu ile genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağını açıklaması beklenmez. Siyasi dostlarına rağmen aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak, lider olmak için genel başkan olmuş biri değil. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023'te cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak cumhurbaşkanlığına adayım" demişti.

GELECEK PARTİSİ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

Kılıçdaroğlu'nun aday olarak açıklanmasının ardından Gelecek Partisi, Bülent Turan'ın sözlerini hatırlatarak, imza toplamaya başladı. Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer, Bülent Turan'ın aday olabilmesi için 100 bin imza kampanyası başlattıklarını belirterek. kampanyada ilk imzayı da attı. 

"İRONİYİ BİLE ANLAMAYACAK KADAR SİYASİ KÖR OLANLAR..."

Öte yandan 3 yıl önceki sözleri yeniden gündem olan Bülent Turan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Bizim için en iyi aday hep Kemal Kılıçdaroğlu dedik. Kemal beyin adaylık sürecinde katkımız varsa ne mutlu bize! Bir ironiyi bile anlamayacak kadar 'siyasi kör' olanlara 4 ay önce neden adaylıktan çekildiğimizi gerekçeleriyle anlatmıştık. Yoksa; Güçlü Türkiye yolunda adayımız net. Bize sıradan, hatta öncesinde açıkladığımız bir ironi için 'aday olacak mısın?' diye soranlar, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'adayımız partisiz cumhurbaşkanı olacak' dediğini duymadılar mı? Bırakın partisiz Cumhurbaşkanını, partili Cumhurbaşkanı, 5 partili yardımcı, 2 partili Belediye Başkanı da eklenmedi mi?" dedi.

Editör: Yadigar Hanım