Karın germe ameliyatıyla deforme karın görüntüsünden kurtulun

Bir kişi ne kadar zayıf olsa da karın bölgesindeki fazlalıklar kilolu görünmeye neden olabilmektedir.

Karın germe ameliyatıyla deforme karın görüntüsünden kurtulun

Karın germe ameliyatıyla deforme karın görüntüsünden kurtulun

Kişiyi görsel olarak rahatsız eden bu durum genetik yatkınlıktan ve hormonal nedenlerden dolayı kaynaklanabildiği gibi sonradan oluşan ani kilo değişimleri ya da kadınlar da ki çoklu gebeliklerden dolayı kaynaklanabilmektedir. Op. Dr. Leyla Arvas Karın Germe Ameliyatıyla deforme karın görüntüsünden kolay bir şekilde kurtulabileceğini belirtiyor. Karın Germe Ameliyatı ile kişi kendini daha güzel, sağlıklı ve genç hissediyor.

Karın Germe Operasyonu Neden Tercih Edilmeli?

Vücudumuzdaki en hassas bağ sistemi karın bölgemizde bulunmaktadır. Kilo alıp vermekten kaynaklanan karın bağları deformasyonu, karın bölgesini düz görüntüden çıkararak öne ve aşağıya doğru sarkmasına neden olur. Karın bölgesinde oluşan deformasyon kişiyi estetik bakımdan güzel olmasını engellemektedir. Karın germe ameliyatıyla beraber karındaki gevşeme görülen bölüm daraltılarak çıkartılır, karın duvarı gerdirilerek küçültülür, bel inceltilerek kişinin daha ince görünmesi sağlanır.

Karın Germe Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Karın germe operasyonlarının Tam Karın Germe (Abdominoplasti) ve Kısmi Karın Germe (Mini-Abdominoplasti) olarak iki kısma ayrılmakta olduğunu belirten Op. Dr. Leyla Arvas ön muayene sırasında hastanın hangi operasyonlara ihtiyaç duyduğunu belirlediğini ve buna göre ameliyat planlamasının yapıldığını anlattı. Tam karın germe ameliyatında sezeryan çizgisi olarak adlandırılan alt karın bölgesinden belin iki yanına doğru uzun bir kesi açılarak deri göğüs kafesinin altına kadar kaldırılır. Öncesinde liposuction ile fazla olan yağlar alındıktan sonra bu işlem yapılmaktadır. Kaldırılan deri bacaklara doğru gerdirilerek uzatılır ve fazla deri kesilerek çıkartılır. Karın bağ dokuları bir araya getirilip sıkıca dikilir. Mini abdominoplasti ameliyatında ise karnın alt bölgesinden yapılan küçük bir kesi ile karın derisi göbek deliğine kadar açılmaktadır. Yine tam karın germe ameliyatındaki gibi fazla karın derisi çekilir ve kesilerek çıkartılır , alt karın ve üst karın kas dokuları birbirine yakınlaştırılarak dikilir. Her iki operasyon öncesinde de karın bölgesinden gitmeyen kalıcı yağlar liposuction yöntemiyle vücuttan çekilmektedir.

Karın Germe Kalıcı Bir Uygulama Mıdır?

Karın germe operasyonları karın kaslarında zayıflık, deformasyon, sarkıklık olan hastalar için mükemmel sonuçlar veren işlemlerdir. Ameliyat sonrasında beslenmenize dikkat ederek ve spor yaparak kilo almamaya dikkat etmelisiniz. Kilo alımı sonrasında ya da hamilelik gibi karın kaslarını ve karın derisini etkileyecek durumlar tabii ki yapılan karın görüntüsünün bozulmasına neden olmaktadır. Düzenli diyet ve egzersiz programıyla ameliyatın mükemmel sonuçları uzun yıllar korunabilir.

Karın Germe Operasyonundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karın germe operasyonundan önce sigara kullanımınız bulunuyorsa öncelikle sigara kullanımına ameliyattan en az iki hafta önce bırakmanız, operasyondan sonra da en az iki hafta boyunca sigarayı içmemeniz gerekmektedir. Sigara içen kişilerde cilt kayıpları ve yaraların iyileşme döneminde komplikasyonlara daha sık rastlanmaktadır. Ameliyattan sonra ağrı ve ödem olabilmekte, ağrı kesici kullanımıyla azaltılabilmektedir. Sıvı ve kan sızıntılarının vücut dışına çıkarılması için operasyondan sonra takılan drenler 1-2 gün sonra çıkartılmaktadır. Ortalama 1 ile 3 gün arasında hastanede yatış süresi bulunmaktadır. Ameliyattan bir hafta sonra karın bölgesindeki sargılar çıkartılarak özel karın korsesi takılır. Bu korsenin kullanımı şarttır. Korse vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olurken aynı zamanda karın bölgesinin şeklinin korunmasına da yardımcı olmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Nelerdir?

Karın germe operasyonu fiyatları yapılan işleme göre değişmektedir. Ancak Sağlık bakanlığı onaylı merkezlerin internet ve haber sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas’ın yapacağı karın germe operasyonuyla eski formunuza yeniden kavuşmak için İstanbul Nişantaşı bölgesinde bulunan Quartz Poliklinik +90 212 241 46 24 nolu telefon numaramızı arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Op.Dr.Leyla Arvas

Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com

Facebook :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 09:35
YORUM EKLE