Su altı şehrinden büyüleyici görüntüler!

Su altı şehrindeki büyüleyici görüntüler dikkat çekti.

Su altı şehrinden büyüleyici görüntüler!

Turistik konularda rekorlara sahip Dubai şehrinde “The Deep Dive Dubai” isminde bir havuz açıldı. Bu havuz bir “su altı şehri” olarak inşa edilmiş.

Dünyanın en derin havuzu olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Deep Dive, 60 metre derinliğe ve 14 milyon litre (6 olimpik havuzu dolduracak kadar) suya sahip.

Projenin başındaki Jarrod Jablonski yaptığı açıklamada, havuzda yapılabilecek çok fazla şey olduğunu bu yüzden ona havuz demenin adil olmadığını ifade etti.

DALGIÇLAR SU ALTI ŞEHRİNİ GEZEREK KEŞFEDEBİLECEKLER

Havuzun en dikkat çeken özelliği ise su altı şehri. İnsanlar bu “terkedilmiş” şehri keşfedebilecekler. Şehirde, dalarak gezintiye çıkanların kullanabileceği su altı film stüdyosu, su altı oyun salonu gibi yerler de bulunuyor.

Ayrıca havuzun içine farklı atmosferler yaratmak için son teknoloji aydınlatmalar ve ses sistemleri de yerleştirilmiş.

Deep Dive’da hem dalışa yeni başlayanlar hem de tecrübeli dalgıçlar için kurslar bulunacak. Dalgıçlar, rehberlerden bir süre eğitim aldıktan sonra su altı şehrini kendi başlarına keşfedebilecekler.

Tesiste dalmak istemeyenler için de dalanları büyük pencerelerden izleyebilecekleri bir restoran bulunuyor. En merak edilen konulardan biri olan güvenliği sağlamak için de 56 kamera ve son teknolojik 12 kişi kapasiteli bir hiperbarik oda bulunuyor.

1500 metrekarelik istiridye şeklindeki bir yapının içinde yer alan Deep Dive, şu an sadece davetiyelerle müşteri kabul etse de yakın zamanda herkese açık olacak.

YORUM EKLE