Tesettür Giyimde Ferace Önerileri Modanoiva.com’dan

Tesettür Giyimde Ferace Önerileri Modanoiva.com’dan

Ferace, tesettür giyimin son yıllarda olmazsa olmazlarından olmuştur. Büyük küçük her kadın için uygun modeller bulunmaktadır. Özellikle yazın ferace, tesettürlü kadınların kurtarıcısı olmuştur. Hem rahatlığı, hem şıklığı, hem de kullanılabilir olma özelliğiyle oldukça tercih edilen bir dış giyimdir. Özellikle yaz sıcakları için büyük bir nimettir. Kolay kombine edilebilir olması da kadınların tercih sebeplerinden biridir.

Tek parça bir görüntüsü olduğu için, boyu da olduğundan uzun göstermektedir. Genelde siyah renkleri tercih edilse de başka alternatifler de mevcuttur. Her beden ve vücut tipi için kullanıma uygun ve şık bir dış giyimdir. Düz feraceler, deri, dantel detaya sahip feraceler, kemerli apoletli gibi birçok tarzı bulmak mümkün.

Feraceyle Kullanılabilecek Ayakkabı Modelleri

Ferace, kombini en kolay olan bir giyimdir. Daha çok günlük yaşamda kullanılsa da özel günlerde de tercih edilebileceği unutulmamalıdır. Feraceyle kullanılacak ayakkabı seçimi de titizlik ister. Ayakkabı kıyafeti tamamlayan, destekleyen önemli bir unsurdur. Hangi kıyafete hangi model ayakkabı gider bilmek gerekir.

Eğer kapüşonlu, fermuarlı gibi spor bir ferace tercih edildiyse ayakkabı olarak spor ayakkabı, babet, converse, mokasen, loafer, düzayak, espadril, topuksuz mary jane ayakkabılar tercih edilmelidir. Klasik, gizli düğmeli, apoletli bir ferace kullanılacaksa da biraz daha abiye tarzda olan kedi topuk, lita topuk, makara topuk, kama topuk, pump ayakkabı, stiletto, topuklu mary jane, sivri burun, d’orsay gibi ayakkabı çeşitleri kullanılabilir.

Ferace ve Eşarp Kombinasyonu

Eşarp tercihi oldukça mühim bir konudur. Tesettür giyimde kıyafeti gösteren de taşıyan da eşarptır. Feraceyle eşarp kombinlemek çok zor değildir. Kumaşları tanımak, tarzının ne olduğunu bilmek, doğru parçaları birleştirmek gerek. Eğer düz bir ferace kullanılacaksa eşarpla hareketlilik katılabilir, pastel tonlar siyah bir feraceyle harika uyum yakalayacaktır. Düz feracelere desenli eşarplar da hareketlilik katmaktadır.

Ferace deri, dantel gibi detaylara sahipse eşarpta abartıya kaçmamak gerekir. Aksi taktirde karmaşık bir görüntü oluşacak ve göz yoracaktır. Eşarbın yanı sıra şal da feraceyle iyi bir uyum yakalamaktadır. Şifon, krep yada ipek şallar feraceye ayrı bir şıklık katar. Püskül detaylı şallar da düz ferace modellerinde kullanılabilir. En güzel ferace modelleri ve kombinler Modanoiva.com sitesinde inceleyebilirsiniz.

YORUM EKLE