Google Translate, çeviri hizmetine 24 dil ekliyor.

Google Translate, çeviri hizmetine 24 dil ekleyerek toplam sayıyı 133'e çıkardı. Birçoğumuz için Çeviri vazgeçilmez bir araçtır. Diğer dillerdeki kelime dağarcığını ve metinleri kavramanın uygun, doğru ve hızlı bir yolunu sağlar. 24 Yeni dil dünya çapında 300 milyondan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır. Bunlar arasında Amerika'nın yerli Aymara, Guarani ve Quechua dilleri bulunmaktadır. Google ilk çeviri hizmetini 2006 yılında kullanıma sundu ve sürekli olarak deposuna ekledi. Google, daha kapsamlı olmak için hala bir yolu olduğunu söyledi. Dünya çapında Çevirinin destek sağlamadığı yaklaşık 7.000 dil bulunmaktadır.

AKP'Lİ YÖNETİCİ, EKREM KARAKAYA'NIN ÖLÜMÜNÜ PROTESTO EDEN DOKTORLARI HEDEF ALDI! AKP'Lİ YÖNETİCİ, EKREM KARAKAYA'NIN ÖLÜMÜNÜ PROTESTO EDEN DOKTORLARI HEDEF ALDI!

Çeviri, bir dili destekleyebilmek için çok çeşitli dilsel verileri analiz etmelidir. Bir Google Translate bilimcisi olan Isaac Caswell, gazetecilere teknolojideki ilerlemelerin yeni dilleri eklemeyi nasıl kolaylaştırdığını anlattı. Dedi ki: "Birkaç yıl öncesine kadar, düşük kaynak dediğimiz bu tür dilleri eklemek teknolojik olarak mümkün değildi – yani onlar için çok fazla metin kaynağı yok." Google'ın, büyük popülasyonlar tarafından kullanılan dilleri desteklemeyi hedeflediğini açıkladı. Bunlardan biri Orta Afrika'da 45 milyon insan tarafından konuşulan Lingala. Ayrıca, teknoloji tarafından sıklıkla gözden kaçan yerli diller için yardım sağlamak istiyor.