Akit TV'de de yorumcusundan “Berat Albayrak” açıklaması "Tek Kelimeyle Çok Ayıp"

Akit TV'de de yorumculuk yapan gazeteci Ali Tarakçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak'ın Hazine Bakanı olmasına tepki gösterdi.

Tarakçı bunun ahlaki olmadığını söyleyerek, "Ayıp, gerçekten ayıp, buna ayıp demeyecek, bunu eleştirmeyecek insanın aklından da, vicdanından da kaygı duyarım" diye konuştu.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan Tarakçı, Berat Albayrak'a devletin hazinesinin teslim edilmesine Ak Parti içinde vicdan sahibi insanların itiraz edeceğini söyleyerek şu sert tepkiyi dile getirdi:

"İşin bir ahlaki boyutu var her şeyden evvel. Siz damadınızı hazineyi devredemezsiniz. Olmaz ya, bu olmaz. Eğer siz damadınızın dışında Türkiye'de Ak Parti içerisinde 40 yıllık siyasi hayatınızda yol arkadaşlarınız ve birikmiş değerler açısından bula bula damadınızı bulmuşsanız tek kelimeyle çok ayıp bu. Ahlaki değil bu. Ayıp, gerçekten ayıp, buna ayıp demeyecek, bunu eleştirmeyecek insanın aklından da, vicdanından da kaygı duyarım. Ak Parti içerisinde vicdanı olan adamlar itiraz edecekler bu duruma."

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 13:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkal EKEN
Erkal EKEN - 3 yıl Önce

Ne o AKİTler şimdi vicdanlı adam mı aramaya çıktınız. Memleketin satılmasına siz de destek verdiniz, ne oldu şimdi.

Selçuk taşpınar
Selçuk taşpınar - 3 yıl Önce

Ak Parti içerisinde vicdanı olan adamlar itiraz edecekler bu duruma."Diyorsunuz çok komik duruma düşüyorsunuz Sayın Tarakçı,Bir tane bile adam bulamazsınız akp de itiraz edecek.

ZEKİ HOCA
ZEKİ HOCA - 3 yıl Önce

HAZİNEYİ TESLİM EDECEK EMNİYETTE KİMSE YOK HERALDE