AKP, fahiş zamları da 15 Temmuz'a bağladı!

AKP'li Mücahit Yanılmaz fahiş gıda fiyatlarıyla ilgili yaşanan zam yağmurunu 15 Temmuz'la ilişkilendirdi.

AKP MKYK Üyesi Mücahit Yanılmaz Kanal 42'de katıldığı canlı yayında gıda fiyatlarındaki artışı değerlendirdi.

Yanılmaz, fiyat artışlarıyla ilgili şunları söyledi:

“Tarladan 1.5 liraya alıyorsanız ürünü, onun marketteki satış fiyatının 4 liranın üzerinde olmaması lazım. Kilo başına nakliye fiyatı belli, o zaman niye bunu 15 liraya satıyorsun. Arada zincirin içinde yer var. Cumhurbaşkanımızın talimatı da bu. 2016 yılında hain kalkışma başarılı olamayınca ekonomik bir darbe yapmaya kalkıştılar. Olmadı döviz ve kur değeri üzerinden darbe yapmaya kalkıştılar. Bunların hepsi vatandaşı bıktırma operasyonu. Hükümet bu işi başaramıyor mantığıyla hareket ediyor. Bunların hiçbiri vatandaşımızı kandırmaya yetmiyor. 15 Temmuz akşamını düşünün. Milletimiz ülkesi uğruna canını ortaya koydu. Farklı ekonomik değerler üzerinden algı üretmek isteyenler başarılı olamayacaklar.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
millet daha  ne yapsın
millet daha ne yapsın - 1 ay Önce

başkanlık verdi hala ona buna suç atmaya çalışıyorlar beceremiyoruz deyin kardeşim bu kadar yetki cumhuriyet tarihinde kimseye verilmedi.

Takipci
Takipci - 1 ay Önce

Malesef kontrol sistemi yok. Her şeyi 15 temmuza bağlarsak türkiyede bir çok esnaf ve yatırımcı bankalar sayesinde batmış ve icralık durumda.. bu bankalarıdami 15 temmuza bağlayacağız. Temerrüt denen konu ile %66 faiz uygulanıyor bu ülkede sizede sesleniyorum sayın gazeteciler binlerce esnaf yatırımcı otelci bu banka faiz ve temerrüt konusunda mağduriyet yaşıyor bilmiyorum biliyormusunuz..
Lütfen bu konuyu haber yapın.. döviz %19
Tl %66
Kanun nerde ? Yok kimsede inanmıyor. Sokağa çıkma yasağında icra satışları niye devam etti... kimse artık bu kanunlara inanmıyor.. hırsızlar daha zengin .yatirimcilar icralık

Banka akbank isimde vereyim .kredin varsa ödeme sana nasıl %66 uygular görürsün..
Ödememe sebebide darbe...rusya krizi.hollanda krizi.isid krizi. Covid . Hickimse borcunu ödememek istemez ama bankalara anlatamıyorsun..

Saygılarımla..
Bu işin sonu çok vahim olacak Bu kanunsuz şekilde uygulama yapan bankalar yüzünden...