AKP’li Troliçe Hilal Kaplan’ın bozuk Ermeni sicili!

Sabah Gazetesi köşe yazarı Hilal Kaplan'ın 2012 yılında katıldığı bir etkinlik, ABD Başkanı Joe Biden'ın 'sözde yalan Ermeni soykırımı' açıklamalarının ardından gündem oldu. Öte yandan görüntülerin ardından, Kaplan'ın geçmişte attığı 'sözde yalan soykırım' twitleri de dolaşıma sokuldu.

Hilal Kaplan'ın, 2012 yılında yapılan bir sözde yalan Ermeni soykırımı etkinliğine katıldığı ortaya çıktı. 24 Nisan 2012 tarihinde yayınlanan bir haberde adı geçen Hilal Kaplan'ın, etkinlikte çekilmiş bir fotoğrafı da servis edilmiş.

1915'teki tehcir sırasında hayatını kaybedenlerin anıldığı etkinlik 2012 yılında Taksim'de yapıldı. Yapılan anma törenine Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, BDP İstanbul Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ile Sebahat Tuncel, Gazeteci-Yazar Oral Çalışlar, Ufuk Uras, Hüseyin Hatemi, Hilal Kaplan ile çok sayıda kişi katıldı.

Tehcirin "sözde yalan soykırım" olarak nitelendirildiği toplantıda Hilal Kaplan'ın en ön sıralarda yer alması dikkat çekiyor.

Söz konusu fotoğraflarla ilgili Kaplan'dan henüz bir açıklama yapılmadı.

İşte Kaplan'ın da katıldığı 'soykırım' etkinliği haberi:

SOSYAL MEDYA BUNLARI UNUTMADI!

Hilal Kaplan'ın yer aldığı görüntülerin ardından sosyal medyada daha önce yaptığı paylaşımlar gündem oldu.

Kaplan'ın 'sözde yalan soykırım' iddialarını içeren twitleri dünden beri, Twitter'ın en çok konuşulanları arasında yer alıyor.

İşte Hilal Kaplan'ın gündem olan twitleri:

YORUM EKLE