Ankara'da ücretsiz 65 yaş üstü toplu taşıma hakkı kaldırıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs salgınından dolayı Ankara'da 65 yaş üstü olanlara tanınan ücretsiz toplu taşıma hakkının kaldırıldığını söyledi.

banner311
Ankara'da ücretsiz 65 yaş üstü toplu taşıma hakkı kaldırıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs önlemleri çerçevesinde Ankara'da 65 yaş üstü olanlara tanınan ücretsiz toplu taşıma hakkının kaldırıldığı ifade edildi.

Koronavirüs salgını sonrasında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yeni bir hamle daha geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, 65 yaş üstü olanlara tanınan toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkının kaldırılarak askıya alındığını söyledi.

Şu ana kadar ülkemizde koronavirüsten etkilenenlerin sayısı 670 olarak açıklanırken 9 kişinin de hayatını kaybettiği ifade edilmişti.

Mansur Yavaş tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, "Kıymetli hemşehrilerim, 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarımızdan ücretsiz yararlanması uygulaması kentimizde geçici olarak askıya alınmıştır. Torunlarınızın talepleriyle bu önlemi aldık. Sevgili büyüklerimiz, sizi seviyor ve güvende olmanızı istiyoruz." ifadelerine yer verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.