Atatürk'e çirkin saldırı: İyi parti harekete geçti

Atatürk’ün fotoğrafına karşı yapılan çirkin saldırı sonrasında İyi Parti harekete geçti.

Atatürk'e çirkin saldırı: İyi parti harekete geçti

Çankırı'nın Orta ilçesinde İyi Parti İlçe Başkanlığı’nın camında bulunan Atatürk’ün fotoğrafını hedef alan şahıslar, sprey boyayla yüz kısmını boyadılar. Yaşanan çirkin saldırının ardından harekete geçen İyi Partililer, emniyete giderek olayı gerçekleştiren şahıslar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yaşanan çirkin saldırıyı SÖZCÜ yazarı İsmail Saymaz sosyal medya hesabından duyurdu. Saymaz paylaşımında, “Çankırı'nın Orta ilçesindeki İyi Parti ilçe başkanlığının kapısındaki Atatürk fotoğrafının yüz kısmı sprey boyayla kapatılmış. İyi Partililer saldırıyı yapan soytarı hakkında suç duyurusunda bulundu” ifadelerini kullandı.

Açıklama geldi: Sorumlular hesap verecek

Çirkin saldırıyı kınayan İyi Parti Gençlik Politikaları Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"Dünya tarihine damga vurmuş olan Cumhuriyetimizin kurucusu ve banisi büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına ve şanlı tarihimize yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Bu gibi eylemler alçak saldırılar olduğu gibi, vatana ihanet ve ülkenin kutuplaştırıcı siyasetinin bir vesikasıdır. Bu nefret dolu ve düşmanca saldırılarla Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine gölge düşürülmeyeceği muhakkaktır.

Konusu suç teşkil eden bu eylemlerin sorumlularının yetkili merciler önünde ivedilikle hesap vereceğine inancımız tamdır. Biz Türk gençliği olarak milli değerlerimize zarar veren kişilerin hukuk önünde ivedilikle hesap vermeleri için olayın takipçisi olacağımızı siz değerli kamuoyuyla paylaşırız."

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2020, 09:32
YORUM EKLE