AYM'den gece yarısı Enis Berberoğlu kararı

AYM'den gece yarısı Enis Berberoğlu kararı geldi.

AYM'den gece yarısı Enis Berberoğlu kararı

Anayasa Mahkemesi, Enis Berberoğlu hakkında verdiği 2. ihlal kararının gerekçesini açıkladı.

Karara dair CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş'ın sosyal medyada yaptığı paylaşımın ise bir noktası dikkat çekti.

Yarkadaş "AYM, tarihinde belki de ilk kez kararını TBMM, HSK ve Adalet Bakanlığı'na gönderdi" ifadesini kullandı.

TARİHTE İLK

Yarkadaş, "AYM, tarihinde belki de ilk kez kararını TBMM, HSK ve Adalet Bakanlığı'na gönderdi" ifadesini kullandı.

Barış Yarkadaş, şunları yazdı:

"AKP 'Anayasa yapalım' diye içi boş ve sonucu olmayan bir tartışma başlattı. Siz anayasa yapmayı bırakın da önce AYM'nin kararlarını uygulayın. Saat 03.05... AYM, az önce Enis BERBEROĞLU ile ilgili olarak 2. kez verdiği hak ihlalinin gerekçesini açıkladı. Uygulayın; bekliyoruz!

2- AYM, 37 sayfalık kararı, tarihinde belki de ilk kez TBMM, Adalet Bakanlığı ve HSK'ya da gönderdi. (F fıkrası) Bunun anlamı şu; mesai başladığı andan itibaren bu kurumların harekete geçmesi ve Berberoğlu'nun derhal vekilliğe dönmesi gerekiyor. Yargı reformuna buradan başlayın!"

YORUM EKLE
YORUMLAR
erol kara
erol kara - 1 yıl Önce

Ne zaman bu ülke bu hainlerden kurtulacak.ne zaman kokuşmuş,kendini halka rağmen halkın kurtarıcısı sayanlar defolup gidecek.bu ülke Müslüman Türk ülkesi.bu ülkede chp ve onun zihniyetlerine yer yok.yüz yıllık uyutma ve kandırma politikası bitti artık.ülkenin her ilinde hatta ilçelerinde üniversite var artık.Her şeyi bilen,araştıran,gerçeği arayan genç bir nesil geliyor.bu son çırpınışlarınız.kalıntılarınız da tarih olunca,bu ülke olması gerektiği gibi yeniden müslüman Türk ülkesi olacak tamamen.