BAHÇELİ'yi sarsan Meral AKŞENER anketi

1 Kasım’da MHP’ye oy verdiğini açıklayan seçmenlerin yüzde 40,8’i Meral Akşener’i partinin başında görmek istediğini açıkladı.

BAHÇELİ'yi sarsan Meral AKŞENER anketi

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi, 16 Nisan'da yapılacak başkanlık referandumuyla ilgili yaptığı anketin devamını yayınladı. Dün yayınlanan referandum anketinde, kararsız ve oy kullanmayacak seçmenler dağıtıldığında yüzde 43.6 'Evet', yüzde 56.4 'Hayır' oranının çıktığı açıklanmıştı.

Aynı araştırmada MHP’ye ilişkin sorulara seçmenlerin verdiği yanıtlar dikkat çekti. 1 Kasım’da MHP’ye oy verdiğini açıklayan seçmenlerin yüzde 40,8’i Meral Akşener’i, yüzde 20,8’i Sinan Oğan’ı, yüzde 17,8’i Ümit Özdağ’ı, yüzde 9,8’i ise Devlet Bahçeli’yi partinin başında görmek istediğini açıkladı.

Seçmenlere HDP, Selahattin Demirtaş ve referanduma ilişkin de dikkat çeken sorular soruldu. İşte Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi’nin araştırmasının bir bölümü:

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 18:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mto
Mto - 4 yıl Önce

Kardesim kiriz yok demek ne demek kiriz 2002 de başladı AKP ILE BIRLIKDE milleti soyulmuş soğana çevirdiler bazen medya yalakalari var her kanal AKP yani bularin yüzünden kanal izliyemiyoruz bunlardan başka birsey bilen yok bunlar dünyaya kurtarici gelmişler ?yaptıkları soygunu para kasalarını saatleri millet unuttu zannediyorlar halk insaAllah 16 nisanda ANAP yaptığını bunlara yapacak bekleyip görelim

Erol mutlu
Erol mutlu - 4 yıl Önce

Sağ partiler sürekli birbirine transver olmuştur ben asla oy vermem