CHP’li Belediye Kayı Boyu Anıt’ını Kaldırdı

Bilecik'te Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi önüne yerleştirilen Kayı Boyu Anıtı, CHP'li Bilecik Belediyesi'nin iş makinelerince söküldü.

banner311
CHP’li Belediye  Kayı Boyu Anıt’ını  Kaldırdı

Bilecik’te AK Parti döneminde Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi önüne yerleştirilen Kayı Boyu Anıtı, CHP'li Bilecik Belediyesi'nin iş makinelerince söküldü. Bunun üzerine çeşitli sosyal medya hesapları CHP'li Bilecik Belediyesi'ne yönelik açıklamalarda bulundu. Bilecik Belediye Başkanlığı ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi önünde yer alan Kayı Boyu Anıtı’nın altyapı çalışmaları kapsamında kaldırıldığını ve çalışmaların ardından yeniden yerine konacağını duyurdu.

Bu arada belediyenin, söz konusu sosyal medya hesaplarından birine verdiği esprili yanıt çok konuşuldu. “@Medya_Muhtari” isimli hesap tarafından heykelin kaldırılması “Gözünüzemi battı! CHP’li @BilecikBeledi Kayıboyu heykelini kepçelerle söküp kaldırdı! Küçük islerin büyük belediyesi, Bilecik belediyesi! CHP Kafası, kırmak dökmek yakmak ahira çevirmek!” sözleriyle eleştirilirken Bilecik Belediyesi’nin sosyal medya hesabından “-mi ayrı yazılır. Kayıboyu değil Kayı boyu olmalı. Ayrıca, geçmiş yönetimin dere yatağına yerleşim kurup, sel suyunun toplandığı yere koyduğu Kayı işaretini kaldırdık. Çünkü vatandaşı selden korumak için devasa bir yağmursuyu altyapı çalışması yapıyoruz” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.