Cübbeli Ahmet'ten AKP iktidarını çıldırtacak tarım politikası açıklaması!

Cübbeli Ahmet'ten AKP iktidarını çıldırtacak tarım politikası açıklaması geldi.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Rusya-Ukrayna savaşı sonrasında yaşanan gıda enflasyonu ve Ayçiçek yağı kriziyle ilgili AKP iktidarını çok sert bir dille eleştirdi.

Rusya-Ukrayna savaşının en çok etkilediği ülkelerden biri de Türkiye oldu. Türkiye’nin tarım ithalat ve ihracatının büyük bir çoğunluğunun bu iki ülkeyle olması çiftçiyi de iş dünyasını da gıda enflasyonunu da büyük oranda vurdu. 

Buğday ve Ayçiçek yağında zamlar ardı ardına gelirken temel gıda maddelerine de zamların gelmesi bekleniyor.

Türkiye’nin ülkede yetişmesine rağmen ithal edilen tarım ürünlerine bağımlı olmasını eleştiren Cübbeli Ahmet bu konuya değindi. 

Sohbet toplantısında cemaat üyelerine seslenen Ahmet Mahmut Ünlü, iktidarın uyguladığı ithalata dayalı tarım politikasını “çok büyük hata” diyerek eleştirirken “Fazla da sert konuşmak istemiyorum” diyerek kendini tuttu.

Cübbeli Ahmet, şunları söyledi:

"Buğday çok büyük bir sorundur. Tehlike bu noktada büyüktür. Konya Ovası'nda yetişecek buğday bütün dünyaya yetecekken Konya'da tarım yapılamıyorsa yazıklar olsun bizim tarım politikamıza. Birisi çıkmıştı geçenlerde 'Paramız var ki ithal ediyoruz' demişti. Bu çok yanlış bir konuşmadır. Paramız var ithal ediyorsun ama savaş çıktığı zaman paran da para etmiyor."

YORUM EKLE