Dolar 1.7 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda diyen forum üyesinden 12 yıl sonra yeni mesaj

26 Ekim 2008'de forum üzerinden, "dolar kuru 1,7 TL olmuş. Bilgisayar alınmaz bu zamanda." diyen kullanıcı yeni bir mesaj yayımladı.

banner311
Dolar 1.7 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda diyen forum üyesinden 12 yıl sonra yeni mesaj

Blackankas adlı kullanıcı, Söylemeye gerek yok ama dolar 8 TL olmuş. Bilgisayar alınmaz bu zamanda. Yıllar sonra görüşmek üzere." ifadelerini kullandı.

Webtekno'da yer alan habere göre, Blackantas adlı kullanıcı 12 yıl sonra dolarla ilgili yeni bir mesaj yayımladı.

Bilgisayarlar başta olmak üzere tüm donanım birimlerinin fiyatları büyük bir artışla yükselmeye devam ediyor. Dolar kurundaki artış ve pandemi nedeniyle patlama yaşanan tüketimin, satıcılar tarafından fırsat bilinmesi, abartılı etiketler görmemize neden oluyor.

2020’nin ilk günlerinde 2 bin TL civarına bulunan başlangıç seviyesindeki dizüstü bilgisayarların fiyatları, artık 5 bin TL seviyesine dayanmış durumda. Ancak dolar nedeni ile görülen fiyat artışlarını ilk kez yaşamıyoruz. Forum Donanımhaber kullanıcılarından Blackankas’ın 26 Ekim 2008 tarihinde dolar 1,7 TL’ye yükselince yaptığı yorum, dolar kuru ne zaman artsa ortaya çıkmış, teknolojinin daha da ulaşılmaz olacağına dair nükteli hayıflanmaların sembolü olmuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.