Döngeloğlu Hocanın son duası paylaşım rekorları kırıyor

İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu, bir süreden bu yana tedavi gördüğü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 

banner311

Döngeloğlu'nun vefat haberini Başakşehir Belediye Başkanı duyururken, çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Döngeloğlu'nun vefatı nedeniyle üzüntüsünü paylaştı.

"BU SENE AĞIR BİR İMTİHAN VAR" 

Paylaşımlar arasında Döngeloğlu'nun gerçekleştirdiği son sohbet konuşması da yer aldı. Yakın zamanda gerçekleştirdiği sohbeti salgın nedeniyle online olarak (İnternet üzerinden) gerçekleştiren Döngeloğlu'nun "Ramazan-ı Şerif bize bu sene ağır imtihan olacak" ifadelerini kullandığı görüldü.

Döngeloğlu, söz konusu sohbetinde şu ifadelere yer vermiş:

"Bizim için bu sene ağır imtihan olacak. Teravihlerimizi evlerimizde hiç değilse cemaat yaparak Allah'ım kılmayı, peygamberimizi de sevindirmeyi, Allah'ım seni de razı etmeyi bu Ramazan'da ve bayrama da gerçek bayramla çıkmayı ümmeti Muhammed'e, insanlığa nasip et yarabbi.

Dualarımızın kabulü için, bütün geçmişlerimizin, atalarımızın ve ecdadımızın, din ve devlet büyüklerimizin, ahirete göçmüşlerimizin ruhu için, milletimizin, vatanımızın, devletimizin, insanlığın birliği, güç ve kuvveti, kardeşliği ve selameti için, hayırların fethi için, Allah rızası için el-fatiha."

PAYLAŞIM REKORLARI KIRDI 

Ömer Döngeloğlu etiketi kısa sürede Twitter'da 1. sıraya otururken, Döngeloğlu'nun gerçekleştirdiği son vaaz da birçok kullanıcı tarafından paylaşıldı.

 Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Döngeloğlu İçin Taziye Mesajı 

 Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu’nun vefatının ardından başsağlığı mesajı yayımladı. Doğu Perinçek, mesajında “Koronavirüs tedavisi gören ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu'nu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Vatanına ve milletine bağlı bir aydındı. Amiral Soner Polat'ın cenazesinde yaptığı konuşma hâlâ belleklerimizde. Sevenlerinin ve milletimizin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.