Erdoğan konuştu, doktorlar sosyal medyayı ayağa kaldırdı!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün yaptığı konuşmasında doktorlarla ilgili "varsın gitsinler" açıklaması yaparak tepki çekmişti. Sosyal medyada doktorlar Erdoğan'ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Erdoğan konuştu, doktorlar sosyal medyayı ayağa kaldırdı!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Saray’da kadın muhtarlarla bir araya geldi. Erdoğan, burada muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada yurt dışına giden hekimleri hedef alarak“ Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz” ifadelerini kullandı.

SİZİ BU DEVLET OKUTTU

Erdoğan, "Hatalarımız olabilir. Bu devasa şehir hastanelerini yapanlar kim? Adeta ülkemizde hastanesi olmayan ilimiz, ilçemiz var mı? Bunları takip eden birisiyim. 'Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlar.' Bu hastaneleri inşa eden biziz. Bu doktorları okutan, yetiştiren bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi, maliyeti yüksek olan da sağlıktır" dedi.

DOKTORLAR SOSYAL MEDYAYI AYAKLANDIRDI

Erdoğan'ın açıklamaları üstüne sosyal medyada binlerce paylaşım yapıldı.

Paylaşım yapan doktorların ise isyan etmesi dikkat çekti. "Bizi bu devlet okutmadı, biz kendimiz okuduk" diyen doktorlar, Erdoğan'a sert tepki gösterdi.

Doktorların yaptığı sitem ve isyan dolu paylaşımlardan bazıları şöyle oldu:

YORUM EKLE
YORUMLAR
HİLAS YAGRUT
HİLAS YAGRUT - 3 ay Önce

GİDECEK olan belli. üzülmeyin kırılmayın darılmayın sizler bu ÜLKENİN en yüksek DİPLOMA lı ve ZEKA sına SAHİP siniz. DİPLOMA larınızı yayınlayın da bizde DİPLOMA görelim.

Mustafa
Mustafa - 3 ay Önce

Hem cekip başka ülkelere gideceksiniz sırf para için hemde beni babam okuttu falan ayak yapıyorsunuz ayak yapmıyorsanız kibir yapıyorsunuz, hizmet edecekseniz neden işin maddi boyutuna bakıyorsunuz