Erdoğan Konya-Karaman hızlı tren açılışını yaptı! Ekonomik buhranda bakın nasıl bir boş yatırım!

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı Konya-Karaman arasındaki hızlı trenin bu ekonomik buhranda nasıl bir gereksiz yaptırım olduğunu Habererk olarak açıklıyoruz.

Erdoğan Konya-Karaman hızlı tren açılışını yaptı! Ekonomik buhranda bakın nasıl bir boş yatırım!

Habererk / Özel Haber

AKP Genel Başkanı Erdoğan Konya-Karaman arasındaki hızlı tren açılışını gerçekleştirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu’nun Erdoğan tarafından Başbakanken görevden alınmasıyla birlikte aksayan hızlı tren açılışı gerçekleşti.

ÖNCE ZATEN 1 SAAT 15 DAKİKAYDI!

Erdoğan’ın açılışını yaptığı hızlı tren için kapatılan Raybüs seferleri Konya-Karaman arasında günde 2-3 sefer oluyordu. Ve Raybüs seferleri Konya-Karaman arasındaki ulaşımı 1 saat 15 dakikada sağlıyordu.

Raybüs seferleri hızlı tren açılışı için kapatılmıştı. Neredeyse 3-4 senedir bu seferler olmuyordu. Bunun yerine tren otobüsü denilen ek seferlerle otobüsler bir tren istasyonundan diğer tren istasyonuna gidiyordu. Vatandaşı bu yüzden mağdur ediyorlardı.

EKONOMİK BUHRANDA HIZLI TREN YATIRIMI GEREKSİZ!

Hızlı tren ise şimdi Konya-Karaman arasında 45 dakikada ulaşımı sağlayacak.

Önceki Raybüsün zaten 1 saat 15 dakikada ulaşımı sağladığı ve bu yüzden kapatıldığı da biliniyor.

Aradaki yarım saat için ekonomik buhranda sırf siyasi şov için ve kaybedilen oylar için Erdoğan’ın hızlı trenin açılışını yapması ise tepkilere neden oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
dışardan bakınca süper
dışardan bakınca süper - 5 ay Önce

abi bu boş yatırım değil bu hat adanaya ulaştığı an daha değerli olur fakat bu yatırımları nasıl maliyetili yaptıkları ayrı bir garabet(yabancılık).dışardan biri yüzeysel bakınca bunlar yok köprü hastane stadyum baraj falan yapıyor süper dimi .işin birde işletme kamu maliyesi yönüyle bakınca aboov diyosun.merkez bankası -55 milyar dolar ekside sonra bunlar para bulmak için kaç ülke ile swap yapıyor orman arazilerini satıyorlar eski devlet fabrikalarını satıyor oda yetmiyor sonra zamlarla para enflasyona uğruyor o fark kaybolmuyor.hem halka yaptırıyorlar malın mülkiyeti kimin birkaç imtiyazlı yandışın yani halka döviz garantili kendi yandaşları kazansın diye halka bide böyle satıyorlar müthiş kar.zaten ihaledende kesin bire on vurmuşlardır .kendi vakıf dernekleriylede bide oradan rüşvet döndürmüştür.20-25 yıl sonra devlete geçecek yatırım mı olur.açsınlar en baştan borsaya halka ortak etsinler yapmazalar sadece kendileri kazanacak bunlar.

tarihe bakın
tarihe bakın - 5 ay Önce

birde hani bunlar yht ilk başlattıklarında bir tane normal tren hız sınırını aştırıp devirdiler sonra ihaleyi gittiler smense mi ne verdiler.yani ülkede eskişehirde vagon yapan hatta lokomotif yapan bir devlet fabrikası varken bu kazalar doğal kazalar değil bence .zaten edirne-sirkeci hattınıda avrupa birliği yaptırıyormuş onlarda bir karşılık almadan yapmazlar heralde sonra bunları başarı diye halka satıyorlar.ulen bu kadar maliyetle herkes yapar marifet daha az maliyetle daha çok daha kaliteli daha verimli iş yapmak.