Fahrettin Koca, ''her vaka hasta değildir'' deyince CHP'li Murat Emir ''iddiamızı doğruladı'' dedi!

FOX Haber Ankara Bürosu’nun elde ettiği belgeye göre, 10 Eylül günü bir günde Türkiye’de pozitif hasta sayısı 29 bin 377 iken, o gün turkuaz tabloda çıklanan ise 1.512 kişi olduğunu açıklamıştı. Konuya değinen Fahrettin Koca'ya CHP'li Murat Emir'den çok konuşulacak yanıt geldi.

banner311

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, FOX Haber Ankara Bürosu’nun elde ettiği belgeye bugün yaptığı açıklamasında  "Belge denilen, iddia edilen evrakla ilgili üzerinde bir tarih yok" dedi. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir'den cevap geldi.

'TARİH YOK DEDİĞİNİZ BELGENİN TARİHİNİ İŞARETLEDİK''

Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir'in "Koca'nın bin 512 hasta var dediği gün 29 bin 377 vaka vardı" iddiasına yanıt veren Bakan Koca, "Hangi tarih aralığında alındığına dair bir not yok. Bizim kullandığımız programda böyle bir arayüz yok" ifadelerini kullandı.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Bakan Koca'nın 'üzerinde tarih' yok yanıtına şöyle cevap verdi:

"Üstüne, belirti göstermeyen vakaların tabloya dahil edilmediğini de belirterek, iddiamızı doğrulamış oldu. 'Tarih yok' dediğiniz belgenin de tarihini işaretledik, buradan bakabilirsiniz sayın @drfahrettinkoca"

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.