Fatih Altaylı'nın Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul'u desteklese suçlama yöneltecek miydiniz? sorusuna Süleyman Soylu'dan çok konuşulacak yanıt

Fatih Altaylı ile "Teke Tek" programına bağlanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal İstanbul projesine ilişkin olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Ekrem İmamoğlu'na açılan soruşturmaya yönelik açıklamalarda bulundu.

Bu sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için Kanal İstanbul projesi afişleri nedeniyle soruşturma başlatıldı. İçişleri Bakanlığı gerekçe olarak afişlerin kamu kaynağı kullanılarak hazırlanması nedeniyle soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Konuya ilişkin olarak Fatih Altaylı ile "Teke Tek" programına bağlanan Bakan Soylu soruşturmaya ilişkin açıklamada bulundu.

Altaylı'nın "Süleyman Bey, Eğer Ekrem İmamoğlu; bu kaynakları, bu projeyi desteklemek için 'Kanal İstanbul mutlaka yapılmalı, Kanal İstanbul'u alkışlıyoruz, Kanal İstanbul'a helal olsun diyerek kullansaydı yine de kendisine kamu kaynaklarını kullanmaktan ötürü suçlama yöneltecek miydiniz?" sorusuna "aynen yöneltilirdi" yanıtını verdi.

İşte soruşturmaya konu olan afiş:

YORUM EKLE