Gültekin Uysal’dan Melih Gökçek’e zehir zemberek sözler! “Yarın FETÖ’den ömrünün geri kalanını kodeste geçirecek!”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e zehir zemberek sözler geldi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ankara Masası Genel Yayın Yönetmeni Fatih Atik'in sorularını yanıtladı.

FETÖ ile mücadele konusunda eleştirilerde bulunan Uysal'ın eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le ilgili sözleri dikkat çekti.
Gökçek'in FETÖ'den yargılanacak kişilerin en başında geldiğini belirten Uysal, “Melih Gökçek'in FETÖ'den yargılanmadığı bir ülkede FETÖ'yle alakalı soruşturma yapılmamış hükmündedir. Yarın hesap verecek, ömrünün geri kalanını kodeste geçirecek” dedi.

“ÖMRÜNÜ KODESTE GEÇİRECEK”

Gültekin Uysal Gökçek'in FETÖ'den yargılanacak kişilerin en başında geldiğini belirterek şunları söyledi; "Melih Gökçek’in FETÖ’den yargılanmadığı bir ülkede, FETÖ ile ilgili soruşturma yapılmamış hükmündedir" diyen Uysal, "Başka isimler de sayabiliriz ama en başında Melih Gökçek geliyor. Bunu ben söylemiyorum, AKP'de Meclis Başkanlığı, Başbakan Yardımcılığı yapmış Bülent Arınç söylüyor. Edepsizliğin zirvesi, utancından sokağa çıkamaz hale gelecek. Göreceğiz. Yarın Türkiye Cumhuriyeti'nin mahkemeleriyle yüz yüze gelecek, kodeste geçirecek ömrünü. Allah bize bu hukuksuzluğun hesabını sormak için imkân versin" ifadelerini kullandı.

“EN ZOR SINAVLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın programda "Millet İttifakı artık 'seçim ittifakına dönüşecek' diyebiliyor muyuz?" sorusuna verdiği yanıt da dikkat çekti. Uysal, "Türk demokrasisinin belki en uzun yolculuğudur önümüzdeki kalan dönem. En zor sınavla karşı karşıyayız. İktidarın Cumhur İttifakı içerisinde yapacağı değişiklikler de konuşuluyor. Ben kademe kademe buradaki irade ve kararlılığının herşeyin üzerinde olduğu kanaatindeyim" derken "Önümüzdeki süreçte biraz zamana ihtiyaç var. Ama sayın Babacan'ın davetiyle bir sonraki toplantımız  mart ayı içerisinde olacak" açıklaması yaptı.

GÖKÇEK'TEN YANIT

Gültekin Uysal'ın bu sözleri üzerine AKP'li Melih Gökçek sabah saatinde sosyal medya 'mesai'sine başladı. Gökçek, konuya dair Twitter üzerinden takipçilerine "açıklama" yaparak "Birkaç arkadaş sabah sabah mesaj atmış, Başkanım Gültekin Uysal senin için 'Melih Gökçek'in yargılanmadığı bir ülkede FETÖ soruşturması yapılmamıştır” demiş. Adamı tanımıyorum. Araştırdım kim diye. Meğerse zurnanın son deliğiymiş" ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2022, 16:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ankara lı
Ankara lı - 3 ay Önce

Sayın Gültekin UYSAL ağzına yüreğine sağlık. Umarım bu söylediklerin gerçekleşir de hak yerini bulur. Yedikleri yetim hakkı burunlarından fitil fitil gelir.