Güreşçi Hamza Yerlikaya, Vakıfbank yönetimine atandı

Eski milli güreşçi ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliği'ne getirildi.

Güreşçi Hamza Yerlikaya, Vakıfbank yönetimine atandı

Vakıfbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcısı Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi oldu.

Yerlikaya bankaya bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Borsaya yapılan bildirime göre Vakıfbank'ta kamu görevi bulunan yönetim kurulu üyeleri aylık 12 bin 530 TL maaş alıyor.

Yerlikaya aynı zamanda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı görevini de yürütüyor. Yerlikaya güreş sporunda yıllarca Türkiye'yi temsil etmişti.   

YORUM EKLE
YORUMLAR
birisi
birisi - 1 yıl Önce

Bir adaylık hikâyesi…
İster inan, ister inanma…
Yer Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi. Milletvekili Genel Seçimlerinin ilk (veya ikinci) başvuru günü. 14 Mayıs 2007
Herkeste bir telaş. Sabıka kayıtlarını, askerlik belgelerin alıp, paralarını yatırmış olanlar binanın ortasındaki büyük boşluğa konulmuş masalara müracaatlarını yapmakla meşguller. Kimsenin kimseyle ilgilenecek durumu yok.
Vakit öğleden sonra. Ana kapıdan iri kıyım biri giriyor. Yanında kendisi gibi siyahlar giyinmiş iki kişi daha. Bir süre kalabalığın arasında sağa sola bakınıyorlar. Parti görevlilerinden biri gelenleri tanıyor. Buyur abi diyor. Hoş geldin. El sıkışıyorlar.
Genel Başkanla görüşmek istiyoruz diyor, gelenler. Bankodan arıyor görevli özel kalemi, beklenen cevap gelmiyor. Zira daha önemli bir konuk var içeride: Partiyi kapatıp MHP’ye iltihak etmiş ve sekiz yıl sonra hükümette Devlet Bey’in izin vermemesine rağmen bakan olduğu için ihraç edilecek çok önemli milletvekili adayı. Makamda hoş sohbet yakınlaşmalar ve elinde onun da aday kâğıtları var.
Anlayacağınız makam meşgul. Siyah giyenlerden biri diğerine diyor ki, burada yüzümüze bile bakmıyorlar, yahu. Var mıyız, yok muyuz. Belli değil. Hem bizim oradan ihtimal de az. En iyisi biz yine öbür partiye gidelim. Daha garantili.
Tamam diyor şahıs, yalnız kâğıtları yırtmayın, ne olur ne olmaz. Çıkıyorlar MHP’den, doğruca iki yüz metre aşağıdaki AK Parti Genel Merkezine. Gidiş o gidiş.