HDP’li Sırrı Süreyya İYİ Parti ile ilgili hangi sırrı açıklamış oldu?

Posta yazarlarından Rauf Tamer yayınlanan yazısında son günlerin en sıcak konusu olan “İYİ Parti, HDP’ye aracı gönderdi mi?” konusuna çarpıcı bir soru ile cevap vermiş oldu.

banner311
HDP’li Sırrı Süreyya İYİ Parti ile ilgili hangi sırrı açıklamış oldu?

Rauf Tamer “Gözden kaçmasın” başlıklı yazısında “İYİ Parti Lideri Akşener, bir soru üzerine:

- Biz HDP’yi PKK’nın yanı başında, onun uzantısı olarak konumlandırıyoruz dedi. HDP’nin hoşuna gitmediyse, o da çıkar der ki:

- Yanlış konumlandırıyorsunuz. Biz uzantı falan değiliz. İşte o kadar. Diyebiliyorsa der.

O öyle yapmıyor, HDP’li Sırrı Bey, bir sır açıklar gibi “Bize aracı gönderen bir parti, şimdi bize koordinat biçemez” diyerek öne fırlıyor. Aracı mı? Ben buna inanmam. Velev ki “doğru” diyelim. Ama Sırrı Bey gibi delikanlı bir adama yakışıyor mu bunu söylemek? Kanlı bıçaklı da olsa, insan bunu söyler mi? Koskoca partide bir o mu kaldı bunu açığa vuracak? Olmadı bu. Hiç olmadı.” diye yazdı.

Tamer yazısında şöyle devam etti “Gerçi Yavuz Ağıralioğlu gereken cevabı vermiştir ama yetmez, ortada bir ayıp var, o öylece duruyor... Zira... İYİ Parti’nin HDP’ye - vaktiyle - aracı olarak bir adam yollamasından daha vahimdir, şimdi bunun açıklanması. Siyasettir bu. Adam da yollarsın, mektup da yazarsın, hedef bir olunca zamanın ruhu’na uyar ve elbet gardını alırsın.”

Posta yazarı Rauf Tamer kritik ve cevap gibi soruyu yazısının son paragrafında şu şekilde sordu “Hem, niye aracı yollamış olsun İYİ Parti? Düşünüyorum, bir ihtimal: Bazı yerlerde aday gösterme konusunda feragat istemiş olabilir. İhtimal diyorum. Peki, HDP feragat etmiş mi? Hayır... Bilâkis, İYİ Parti’nin seçime girdiği her yerde o da aday göstermiş. Bu durumda hangi sırrı açıklamış oluyor Sırrı Bey? Dönüyorum başa. “PKK’nın uzantısı değiliz” demesi yeterliydi. Demiş mi? Diyebilmiş mi? Nedir öyleyse mesele?”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.