İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hapis cezası istendi!

31 Mart 2019 seçiminin iptal edilmesinin ardından YSK üyelerine alenen hakaret ettiği gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hapis cezası istendi!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nda çalışan 11 kişinin mağdur olduğu belirtildi.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan suç duyurusunda İmamoğlu'nun 31 Mart 2019 tarihinde yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin 6 Mayıs 2019 tarihinde iptal edildiği kaydedildi. Yenilenen seçimde İBB Başkanı olarak İmamoğlu'nun yeniden seçildiği ve 4 Kasım 2019 günü yaptığı basın açıklamasında YSK üyelerine hakaret ettiği öne sürüldü.

Yazılı savunmasına da yer verilen iddianamede, İmamoğlu'nun suçlamayı kabul etmediği belirtildi.

İmamoğlu'nun "Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine karşı görevlerinden dolayı alenen zincirleme hakaret" suçundan 1 yıl 3 ay 15 günden 4 yıl 1 aya kadar cezalandırılması istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianame kabul edilirse İmamoğlu hakim karşısına çıkacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Aydın
Ali Aydın - 2 hafta Önce

Ülkemi mahveden faşist düzeni şimdide kardeş kavgası başlatmak istiyor temel taşlarıyla oynuyorlar uyan ey gafletteki insanım uyan.

z.özcan
z.özcan - 2 hafta Önce

dilerim içeri girer ve bir daha da çıkamaz. görmesem duysamasam bu lafı etmezdim. meclisteki gözlüklüyü de, yardakçısı özel mesirmacununu da, ve diğer yardakçılarıda tıksınlar malum cia ajanı olan iyi karıyı da tıksınlar. hatta hepsi idamlıklar. bakalım siz adamsanız yorumumu yayınlarsınız.

solgun
solgun - 2 hafta Önce

Kurt kuzuyu yemeye kesin kararlı.