İmam hatiplilerin torpil isteğine AKP'li Başkan bile isyan etti!

AKP Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün parti toplantısında imam hatiplilerin torpil isteğine isyan etti.

İmam hatiplilerin torpil isteğine AKP'li Başkan bile isyan etti!

AKP Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün parti toplantısında, "İş istiyor, ‘Ama imam hatipliyim’ diyor; peki diğer okulların çocuklarını nereye göndereceğiz?" ifadeleriyle imam hatip mezunlarının işe yerleştirmelerde kayırılmasını eleştirdiği ortaya çıktı.

AKP Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün parti toplantısında, “Adam iş istiyor, ‘ama imam hatipliyim’ diyor. Peki diğer okulların çocuklarını nereye göndereceğiz. Ben imam hatipli değilim. Biz Müslüman değil miyiz kardeşim? Bu girdaptan kurtulmamız lazım” ifadelerini kullanarak işe alımlarda imam hatip mezunlarının kayırılmasına tepki gösterdiği öğrenildi.

T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre; AKP Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, 9 Kasım’da AKP Aziziye İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen haftalık olağan toplantısında “Bu girdaptan kurtulmamız lazım” diyerek sözlerine başladı. Öz, “Şu şunun adamı, şu imam hatipli, böyle bir şey olabilir mi? Adam iş istiyor, ‘tamam bakacağız’ diyorum. Kapıdan çıkarken dönüp ‘ama imam hatipliyim’ diyor. Neyse bu imam hatiplik. Bir şey söylüyorsun, diyor ki o milli görüşçü değil. Ne yapalım milli görüşçülük, Yahudilik gibi anadan doğunca mı oluyor?” dedi.

"PEKİ DİĞER OKULLARIN ÇOCUKLARINI NEREYE GÖNDERECEĞİZ?"

Bir parti üyesinin “İmam hatiplilere biraz daha denge özen gösterilmesi gerekmez mi?” sorusuna da tepki gösteren Öz, şunları söyledi:

“Bakın ben kötü anlamda söylemiyorum. Gidip Palandöken’de filan okulu imam hatip yapalım diye ortalığı velveleye veren hacı abilerimize şunu diyorum: Peki diğer okulların çocuklarını nereye göndereceğiz? Onlar da bizim çocuklarımız değil mi? Sana bu yapılan neyse, seni nasıl kırıyorsa onları da kırıyor.”

"İMAM HATİPLİ DEĞİLİZ DİYE MÜSLÜMAN DEĞİL MİYİZ?"

Kendisinin imam hatip mezunu olmadığını da ifade eden Öz, konuşmasına şöyle devam etti:

“Birisi böyle bir ayrımcılık yaptı mı bu sefer ben geriliyorum. Ne yapalım biz imam hatipli değiliz diye Müslüman değil miyiz kardeşim. Ben imam hatipli değilim ama ben imam hatiplilerin tarzını, Kuran anlayışını, okumasını beğenmiyorum. Kerbela’nın öcünü almaya çalışan gruplar gibi bizden öç mü alacaksınız? Ne yapayım biz de imam hatipli değiliz. Bir gariban işe daha uygun ama öbürü diyor ki imam hatipliyim. Ne yapalım, senin niye özel bir ayrıcalığın olsun?”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fevzi Özdemir
Fevzi Özdemir - 2 ay Önce

Adalet,,
Sayın başkan adalet...
İH li olmadığınız için, bunu anlamamanız normal.
Çile çekmediniz, haksızlığa yıllarca göz göre göre maruz kalmadınız..
Bu nesil, şimdiye kadar, hep horlandı, hep İH.li diye itilip kakıldı.
Her ihtilalde olduğu gibi;
28 Şubatta, 15 sene resmen önü,
puanı kesildi...
Fabrikalara bile ırgat giremediler..