İstanbul'da adeta gök yarıldı

İstanbul'un önce Anadolu yakası, ardından da Avrupa yakasında şiddetli sağanak yağış başladı. Her iki yakada da etkili olan yağış yer yer dolu olarak etkisini gösteriyor.

banner311
İstanbul'da adeta gök yarıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün duyurduğu sağanak yağış İstanbul'da başladı. Her iki yakada da etkisini artıran şiddetli sağanak nedeniyle vatandaşlar zor durumda kaldı. Sağanak yağışın gün içerisinde aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü dün İstanbul’u bugün etkili olacak olan şiddetli ve gök gürültülü yağmur konusunda uyarmıştı. Yapılan uyarıların ardından İstanbul’da özellikle boğaz çevresinde bulunan ilçelerde sağanak yağmurun yanısıra dolu yağışı da etkili olmaya başladı. Dolu yağışına hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazı bölgelerde ise vatandaşlar araçlarına sığındı. Trafikte ise zaman zaman durma noktasına geldi.

Göle dönen yolda araçlar mahsur kaldı

İstanbul’da öğle saatlerinde başlayarak etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle Zincirlikuyu-Ulus yolu adeta göle döndü. Göle dönen yolda ilerlemekte güçlük çeken birçok araç mahsur kaldı. Vatandaşlar araç içerisinde beklemeye devam ediyor.

Zincirlikuyu-Ulus yolunda göle dönen yolda ilerlemekte güçlük çeken birçok araç mahsur kaldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün şiddetli yağmur konusunda dün uyardığı İstanbul’da özellikle boğaz çevresinde bulunan ilçelerde sağanak yağmur etkili olmaya başladı. Yağmur öncesi kara bulutlar şehrin üzerini kapladı. Sağanak yağmur dolayısıyla birçok yerde su birikintisi oluştu. Bazı noktalarda trafik durma noktasına geldi. Beşiktaş Zincirlikuyu-Ulus yolunda ise yol adeta göle döndü. Göle dönen yolda birçok araç mahsur kaldı. Mahsur kalan araçların içerisinde vatandaşlar beklemeye devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 14:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.