İşte Erdoğan'ın Akşener hedefi!

Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

İşte Erdoğan'ın Akşener hedefi!

Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Balbay; Erdoğan'ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Meral Akşener’i, öncelikle Cumhur İttifakı’na getirmek istediğini belirtti.

Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tek hedefinin Cumhurbaşkanlığı olduğunu yazdı.

Balbay, bugünkü köşe yazısında İYİ Parti’nin AK Parti ve MHP ile yıldızının barışmayacağını söyledi.

Akşener’in tek hedefinin Cumhurbaşkanlığı olduğu görüşünü dile getiren Balbay, şunları yazdı:

Aday olması zor değil… İkinci adım ittifakın adayı olabilmek… Üçüncü adım seçimi ikinci tura bırakmak… Dördüncü adım, kazanmak…

İYİ Parti’nin siyasi yelpazede oturmak istediği yeri vurguladık. Bunun için şu slogan seçildi:

Millet bizi çağırıyor!

Bunu görünce aklımıza Demirel geldi. 1991 seçimlerine doğru… Demirel liderliğindeki DYP’nin ANAP’ı geçmesi, birinci parti olması bekleniyor… Meydanlarda şu ses yükseliyor:

“Kurtar bizi babaaaa…”

Demirel bu tabloya bakıp şöyle demişti:

“Milletin ağzına laf vereceksin… Siyaset sanatı budur…”

Son yıllarda milletin ağzına yerleşen ve genel kabul gören bir slogan olmadı.

Milletin bu iktidardan bıktığı kesin…"

Balbay şunları yazdı:

Erdoğan, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Akşener’i, öncelikle Cumhur İttifakı’na getirmek, olmazsa Millet’ten koparmak isteyecek. Kurultaydan liste gerilimi çıkması, AKP-MHP’yi elbet sevindirdi. Hatta İYİ Parti’den milletvekili çekmeyi bile düşünmüşler ama “Meral Hanım bunu tersine çevirip partisini güçlendirmek için kullanır” düşüncesiyle vazgeçmişler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 13:12
YORUM EKLE