Kartal İmam Hatip Lisesi mezunları THY’yi mesken tutmuş! 80'e yakın yönetici var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan'ın da mezunları arasında yer aldığı Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden (AİHL) mezun olan yaklaşık 80 kişinin Türk Hava Yolları yönetiminde bulundu ortaya çıktı.

Kartal  İmam Hatip Lisesi mezunları  THY’yi mesken tutmuş!  80'e yakın yönetici var!

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan isimlerin yükselisi dikkatleri çekti. Sözcü'den İsmail Şahin'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde danışmanlığını yapan Mehmet İlker Aycı'nın 2015 yılında THY Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başlamasıyla THY'deki dikkati çeken atamalar gerçekleşmeye başladı. 

Bilal Erdoğan gibi 1999'da mezun olan Arda Ermut, Yönetim Kurulu Üyesi olurken, yine aynı yıl mezun olan Abdülkerim Çay ve Ahmet Olmuştur THY'de Genel Müdür Yardımcısı, Ebubekir Akgül İnsan Kaynakları Başkanı pozisyonunda çalışıyor. 1993 mezunu Ogün Şanlıer de THY Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Basın Müşaviri Yahya Üstün, Reklam Müdürü Rafet Fatih Özgür de Kartal AİHL mezunu olarak ön plana çıkıyor. 2019 yılının ilk yarısını 1 milyar lira zararla kapatan THY'nin hisseleri ise son bir yılda yüzde 22 değer kaybetti.

Söz konusu isimler şöyle:

YORUM EKLE