MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cadılar Bayramı kutlayan Şeyma Subaşı'nı hedef aldı

İzmir depreminin ardından Miami'de Cadılar Bayramı'nı kutlayarak pozlarını paylaşan Şeyma Subaşı, gelen tepkilerin ardından bir sert tepki de MHP lideri Devlet Bahçeli'den geldi.

banner311
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cadılar Bayramı kutlayan Şeyma Subaşı'nı hedef aldı

İzmir depreminin ardından Miami'de Cadılar Bayramı'nı kutlayarak pozlarını paylaşan Şeyma Subaşı, gelen tepkilerin ardından bir sert tepki de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi.

İzmir'de meydana gelen 6,6'lık depremin ardından tüm Türkiye tek yürek olmuşken, Miami'de olan Şeyma Subaşı, sosyal medya hesabından Cadılar Bayramı için düzenlenen partiye katılıp o anları da sosyal medya hesabından yayınladı.

Şeyma Subaşı'nın bu paylaşımının ardından çok sayıda vatandaş paylaşıma tepki gösterdi.

Kısa sürede binlerce tepkinin yağdığı Subaşı, bir açıklama yaparak "Ben depremde yara alan insanların acısına ortak olmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum" dedi.

"ENERJİMİZİ FAYDALI ŞEYLERE ÇEVİRELİM"

Can kaybının arttığı İzmir'de hala enkaz çalışmaları sürürken tepkiler üzerine Subaşı gece yarısı bir açıklama yaptı. Şeyma Subaşı kendisine tepki gösterenlere şu sözlerle cevap verdi: "En azından böyle zamanlarda enerjimizi daha faydalı şeylere çevirebilecekken birbirimizi yargılamak için çabalamasak keşke. Herkesin hayatını ve en önemlisi duygularını nasıl ve ne şekilde yaşadığının tartışılmaması gerektiğine inanıyorum."

"EN HAFİF TABİRLE PESPAYELİKTİR"

Şeyma Subaşı, gelen tepkilerin ardından bir açıklama yapsa da, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sert tepkisinden kurtulamadı.

Partisinin grup toplantısında Şeyma Subaşı'na yönelik çok sert ifadeleri kullanan Devlet Bahçeli, "Vur patlasın çal oynasın demek en hafif tabirle pespayeliktir. Cadı olmak için bayrama falan ihtiyaç yoktur" ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli, Şeyma Subaşı'na yönelik şu ifadeleri kullandı:

Maske-mesafe-temizlik şartlarına bağlılık devamlı vurgulanırken, boğaza nazır mekânlarda cadılar bayramı düzenleyip vur patlasın çal oynasın demek en hafif tabirle pespayeliktir.

Cadı olmak için bayrama falan ihtiyaç yoktur.

İnsan ve toplum sağlığını riske atmak en vahim cadılık ve canilik değil midir?

Bir insanının vebaline ortak olmanın izahı nasıl yapılacaktır?

Şımarık bir şekilde davranarak hastalığı bulaştırmak cinayet olmayacak mıdır?

Maskeyi vicdana değil yüze takmak, mesafeyi ahlaki duyarlılıklara değil karşımızdaki insanlara geçici olarak koymak hepimizin görevidir.

İnancımıza göre, temizlik imandandır, insan yaratılmışların en şereflisidir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.