Odatv Haber Müdürü Barış Pehlivan tutuklandı

Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun savcılıkta ifadenin hemen ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildiği belirtildi.

Odatv Haber Müdürü Barış Pehlivan tutuklandı

Odatv sorumlu haber müdürlerinden Barış Terkoğlu ile birlikte gazeteci  Hülya Kılınç'ın tutuklanması sonrasında yeni gelişmeler yaşandı. Barış Pehlivan'ın savcılıkta ifade verdikten hemen sonra mahkemeye sevk edilmesi sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu, sabah saatlerinde savcılık tarafından ifadeye çağrılmıştı. Savcılıktaki sorgusu tamamen sona eren Pehlivan'ın tutuklama talebi doğrultusunda mahkemeye sevki gerçekleştirildi.

Son Açıklama Geldi

İstanbul Adalet Sarayı'nın hemen önünde gazeteciler ile bir araya gelen Pehlivan, son olarak Odatv'ye gerçekleştirilen erişim engeli ile birlikte Barış Terkoğlu'nun sabaha karşı evinde gözaltına alınması büyük bir tepki göstermişti.

Pehlivan son açıklamasında, Barış Terkoğlu ile birlikte cezaevinde kaldıklarını ve daha sonrasında da gazeteciliğe devam ettiklerini ancak bugünkü hükümetin yanlış yaparak hataya düştüğünü söyledi.

YORUM EKLE