Orman Genel Müdürlüğü'nden AKP ve MHP'ye büyük kıyak!

Orman Genel Müdürlüğü'nden AKP ve MHP'ye büyük kıyak geldi.

Orman Genel Müdürlüğü'nden AKP ve MHP'ye büyük kıyak!

Orman yangınlarında yetersiz kaldığı için tepki çeken Orman Genel Müdürlüğü'nün 155 arazi aracını Cumhur İttifakı ortakları AKP ve MHP'li belediyelere bedava verdiği ortaya çıktı.

Yeniçağ’ın haberine göre; CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Orman Genel Müdürlüğü'ne ait 155 arazi aracının, yangınlardan önce AKP ve MHP'li belediyelere bedelsiz hibe edildiğini açıkladı.

Torun, "Yıllar içinde bütçesi ve personel sayısı azaltılan, bu nedenle yangınlarla mücadelede yetersiz kalan Orman Genel Müdürlüğü'nün araçlarının da AKP ve MHP'li belediyelere aktarılması çürümüşlüğün resmidir" dedi. CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, şu açıklamalarda bulundu:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın araç yardımlarının yüzde 97'sinin sadece Cumhur İttifakı belediyelerine aktardığını ortaya çıkarmıştık. Şimdi bu kez Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Orman Genel Müdürlüğü'nde yeni bir partizanlıkla karşı karşıyayız.

Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı bölge müdürlükleri, ellerindeki bazı araçları dönem dönem ihaleyle ve açık artırma usulüyle satışa çıkarabilir. Buradan gelen kazançlar da müdürlüğün bütçesine eklenir. Ancak son dönemde bu uygulamanın dışına çıkılarak araçların belediyelere aktarıldığını tespit ettik. Bu kapsamda, Orman Genel Müdürlüğü son iki yılda elindeki 155 aracı belediyelere hibe etme kararı almış ve tüm belediyelere ortak bir duyuru yapılmadan bu araçların tamamı el altından AKP ve MHP'li belediyelere hibe edilmiş. AKP'li 123 ve MHP'li 32 belediyeye birer araç gönderilmiş.

Yıllar içinde bütçesi ve personel sayısı azaltılan ve bu nedenle orman yangınlarıyla mücadelede yetersiz kaldığı ortaya çıkan Orman Genel Müdürlüğü'nün araçlarının da AKP ve MHP'li belediyelere aktarılması iktidarın çürümüşlüğünün resmidir. Orman Genel Müdürlüğü'nün bu tutumu da kuruluş kanunlarına açıkça aykırıdır, görevi kötüye kullanmaktır.

Bu araçlar vatandaşın vergilerinden oluşan kaynaklarla alınmıştır. Eğer hibe edilecekse bile tüm belediyelere eşit paylaştırılması gerekir. İktidar, devletin tüm kaynaklarını kendi belediyelerine aktararak, muhalefet belediyelerinde yaşayan vatandaşların hakkını da gasp ediyor, oyunu alamadığı vatandaşa hizmet götürülmesini engelliyor. Biz onların gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya ve vatandaşlarımıza anlatmaya devam edeceğiz. Ve inanıyoruz ki halkımız ilk seçimlerde devlet kaynaklarının tamamını sadece kendisi için kullanan bu yönetime sandıkta dersini verecek.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344