Prof. Dr. Hanım Halilova 'Alparslan Türkeş'i bozkurt işaretiyle ben tanıştırdım'

Azerbaycanlı emekli akademisyen Prof. Dr. Hanım Halilova, "Bozkurt işareti Göktürklerden bugünümüze kadar ulaşmıştır ve bozkurt işareti Türklüğün simgesidir. Kendini Türk olarak benimseyen herkes bozkurt işareti yapar" dedi.

Prof. Dr. Hanım Halilova 'Alparslan Türkeş'i bozkurt işaretiyle ben tanıştırdım'

Azerbaycanlı emekli akademisyen Prof. Dr. Hanım Halilova, Hocalı katliamıyla ilgili konferans vermek için Manisa'nın Turgutlu ilçesine geldi. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım'ın partisinin grup toplantısında yaptığı bozkurt işaretiyle ilgili konuşan Halilova, Türk dünyasının güçlü bir Türkiye'ye ihtiyaç duyduğunu dile getirirken Alparslan Türkeş'i bozkurt işaretiyle kendisinin tanıştırdığını ifade etti.

Halilova ayrıca bozkurt işareti ile ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, merhum Cumhurbaşkanı ve Başbakan Turgut Özal, Bülent Arınç gibi isimlere bilgi verdiğini de ifade etti.

Halilova, "Uzun yıllar önce Başbuğ Alparslan Türkeş, Azerbaycan'a ziyarete gelmişti. O gün kendisini büyük bir kalabalık karşıladı, herkes bozkurt işareti yapıyordu ve bana bu işaretin anlamını sordu. Bende bozkurt işaretinin Türk'ün simgesi olduğunu anlattım, çok hoşuna gitti ve bu işareti hep kullandı.

Rahmetli Başbuğ, Türklük için büyük mücadele veren isimdir.

Hatta Turgut Özal Azerbaycan ziyaretinde herkesi bozkurt işareti yaparken gördü ve burada da MHP var galiba dedi.

Bizde ona MHP değil bozkurt işareti Türklüğün işaretidir diye anlattık. Bozkurt işareti Türklüğün işaretidir, kimileri bunu dine bağlamak istiyor ancak bu yanlıştır. Gagavuzlar Hristiyan'dır ama Türk'tür. Ergenekon destanında Türk'e bir Asena yol gösterir, bizim yol gösterenimiz de Türkiye. Bu işareti kendisini Türk bilen insan yapar, şimdilerde herkes bir şeylerle uydurur ama bozkurt işareti Türklüğün simgesidir. Yaparken kulakları eğri olmasın, sağa sola sallamakta doğru değildir. Dimdik haydi ileri anlamında net bir biçimde yapılmalıdır. Bozkurt işaretini Kerkük'te de Musul'da yaparlar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 01:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
türkeş
türkeş - 4 yıl Önce

tuğrul Türkeş, CINE 5te yayınlanan 3+1 programında Bozkurt işaretinin kaynağını da ilk kez şöyle açıkladı: "Bozkurt işareti, bütün Türk dünyasında kullanılıyor. 1991 yılında Sovyetler Birliğinin yıkılmasından sonra Baküde Ebulfeyz Elçibeyin düzenlediği mitingde bir milyon insan Alparslan Türkeşi "Bozkurt" işaretiyle selamladı. Orada görülen bu işaret daha sonra Türkiyeye de geldi ve Türk milleti tarafından kullanılmaya başlandı. 2 temmuz 2007

AYHAN
AYHAN - 4 yıl Önce

kusurabakma bi̇z 1978 de kurt i̇şareti̇ yapiyorduk.bundan önce taniştirdiysan amenna.

KaymazHoca
KaymazHoca - 4 yıl Önce

sayın hocamız, galiba bozkurt işaretini alparslan türkeşe ben tanıştırdım lafında biraz bazı olayları karıştırdığı izlenimi var.biz ülkü,cüler bu işareti ta 1980 öncesi 70 li yıllardan beri yaparız.merhum türkeş , ".resmi yada açıktan bu tarihten önce azerbaycana gitmediğine göre çünkü pzamanlar rus işgalindeki türk toprağına sovyetlerin can düşmanı türkeşin sokulması imkansız.bizler bu işareti ozaman kimden öğrendik.

battalgazi
battalgazi - 4 yıl Önce

biraz seyyar tayyar hesabı olmuş:) ......nı ben buldum:)

Avni Akar
Avni Akar - 3 yıl Önce

Türk ırkının ortak değerlerinden bir işarettir. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün
Genç Türkiye’mize hediyelerinden biridir.
Ve ALPASLAN TÜRKEŞ cesur yüreklilikle gerekeni yapmıştır.