Sedat Peker’in AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar iddialarına Jandarma Genel Komutanlığı cevap verdi

Jandarma Genel Komutanlığı, Sedat Peker'in Yeldana Kaharman'ın ölümüyle ilgili sosyal medyada yayınlanan iddialarının gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

Elazığ’da yerel televizyon kanalında sunuculuk yapan, Kazakistan uyruklu Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Yeldana Kaharman, 28 Mart 2019’da oturduğu evde ölü bulunmuştu.

Vücudunda darp ya da kesik izi bulunmayan 21 yaşındaki Kaharman’ın intihar ettiği iddia edilmişti.

Kaharman’ın eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar ile röportaj yapmak için evine gittikten bir gün sonra ölü bulunması nedeniyle bazı iddialar gündeme gelmişti.

SEDAT PEKER AÇIKLADI

Sedat Peker, bugün sosyal medyadan paylaştığı videoda, Kaharman’ın ölümüyle ilgili iddialarda bulundu.

Peker, Yeldana Kaharman’ın jandarmaya giderek şikayetçi olduğu ve daha sonrasında da ölü bulunduğunu iddia etti.

Jandarma Genel Komutanlığı, Peker’in iddialarını yalanlarken, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Suç örgütü lideri ve halen yurt dışında kaçak olarak bulunan S.P. isimli şahsın sosyal medya hesaplarından 6 Mayıs 2021 günü yayımlanan videolar ile bazı internet sitelerinde; Yeldana Kahraman isimli Kırgız ya da Kazak Uyruklu bir kadının jandarmaya giderek Tolga Ağar’ı şikayet ettiği, daha sonra kadının helikopterle aldırıldığı, ertesi gün ise ölü bulunduğu’ şeklinde haberler yer almıştır. Yeldana Kahraman isimli kadının, jandarmaya herhangi bir müracaatının kesinlikle söz konusu olmadığı gibi helikopterle aldırılması iddiası da tamamen gerçek dışıdır.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hale Bak
Hale Bak - 5 ay Önce

kanal 23 sahibi kim ağarlar yani gerisi hikaye sedat peker olmasa kimse hesap sormuyor çünkü güç yetki ellerinde kim kim kime hesap soracak .ancak karşı bir güç olan sedat peker gibi rakibi hesap soruyor ne ülkeyiz ama hukuk nizam devlet kalmamış anlaşılan.