Şimdi de sıra Çinlilerde

Yeni İpek Yolu Projesi çerçevesinde Türk Vatandaşlığı almak isteyen Çinliler, Antalya’dan ortalama 120 bin dolara satın aldıkları dairelere 250 bin dolar fatura kestirerek Türk Vatandaşlığına geçiyor.

Şimdi de sıra Çinlilerde

Yolu Projesi çerçevesinde Çinliler Türk Vatandaşlığı için harekete geçti. Başta İstanbul olmak üzere birçok şehir de konut almaya başlayan Çinliler Antalya da da benzer şekilde konut alarak vatandaşlık hakkı elde ediyor. Yaptığımız araştırmalarda konut alımlarında 250 bin dolarlık bir yatırım söz konusu olması gerekirken 100 ile 120 bin dolarlık gayrimenkul alımlarını 250 bin dolar fatura kestirerek resmen devleti dolandırdıkları ortaya çıkıyor.

Türk Vatandaşlığı olma şartlarından biri olarak 250 bin dolarlık yatırım yapma şartını Çinliler uyanıklık yaparak deliyor. Uyanık Çinliler Antalya da 120 bin dolarlık evleri 250 bin dolar fatura kestirip Türk Vatandaşlığına geçiyor.  Uygulamada ki açıklardan faydalanmayı başaran Çinliler Antalya da 250 bin dolardan daha düşük fiyatlarda ki evleri satış sözleşmesinde yüksek göstererek vatandaşlık almaları emlak sektörünün canlanmasına vesile olurken yapılan uygulama ise düşündürüyor.

YORUM EKLE