Süleyman Sazak, zehir zemberek açıklamayla MHP’den istifa etti!

Gümrük ve Tekel Bakanı ülkücü şehit Gün Sazak'ın oğlu MHP eski milletvekili Süleyman Servet Sazak, MHP'den istifa ettiğini zehir zemberek bir açıklamayla duyurdu.

Süleyman Sazak, zehir zemberek açıklamayla MHP’den istifa etti!

MHP'nin efsane isimlerinden şehit Gün Sazak'ın oğlu, MHP Eskişehir eski milletvekili Süleyman Servet Sazak, MHP üyeliğinden istifa etti.

Sazak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "TÜRK milliyetçisinin, yegane hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne GAM. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar." ifadelerini kullandı.

Süleyman Servet Sazak, bir dönem MHP'de genel başkanlığa da aday olmuştu.

SÜLEYMAN SAZAK KİMDİR?

Süleyman Servet Sazak 17 Temmuz 1955, Kaliforniya doğumlu, Türk iş adamı, siyasetçidir.

Uzun yıllar aile şirketin Yüksel İnşaat'ta yöneticilik yapan Sazak, 1999 Türkiye genel seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir milletvekili olarak meclise girdi.

Sazak evli ve iki çocuk babasıdır. 12 Eylül döneminde suikasta uğrayan, Türkiye Gümrük ve Tekel Bakanı da olan Gün Sazak'ın oğlu, Atatürk'ün silah arkadaşlarından, kurucu meclis üyeliği ve uzun dönem milletvekilliği yapmış Emin Sazak'ın torunudur. Amcalarından Güven Sazak Fenerbahçe SK başkanlığı, Yılmaz Sazak ise Türkiye Atletizm Federasyonu başkanlığı yapmıştır.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 13:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet AZAK
Ahmet AZAK - 2 hafta Önce

Bugüne kadar orda durmanız hataydı. MHP Türkiye’den ve ÜLKÜCÜLERDEN intikammı alıyor.