Trump’ın mektubunda skandal detay

ABD Başkanı Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektupta, Erdoğan’a YPG’li terörist Mazum Kobani ile görüşmesi tavsiyesinde bulundu.Trump'ın, 'General Mazlum' olarak bahsettiği Mazlum Kobani, terörist başı Öcalan'ın manevi oğlu olarak biliniyor.

Trump’ın mektubunda skandal detay

ABD Başkanı Trump’ın 9 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği ortaya çıkan ve skandal ifadelerin yer aldığı mektuptaki bir ifade dikkat çekti.

Trump’ın söz konusu mektup ile Erdoğan2ın terörsitlerle müzakere etmesi için aracı olmaya çalıştığı ortaya çıktı.

ABD Başkanı Trump, mektupta “General Mazlum sizinle müzakere etmek istiyor ve daha önce vermedikleri bazı ödünleri vermeye niyeti olduğunu söylüyor” ifadelerini kullanmıştı.

Trump’ın bahsettiği ‘General Mazlum’ ise terör örgütü PKK/YPG’nin sözde yöneticilerinden Mazlum Kobani, PKK elebaşı Öcalan’ın manevi oğlu olarak biliniyor.

ABD Başkanı Trump’ın Erdoğan’a yazdığı mektuptaki ilgili bölüm şöyle:

“Sorunlarınızın bazılarını çözmek için çok uğraştım. Dünyayı yüzüstü bırakmayın. Harika bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum sizinle müzakere etmek istiyor ve daha önce vermedikleri bazı ödünleri vermeye niyeti olduğunu söylüyor. Size güvenerek, (Mazlum kobani'nin) bana yazdığı, yeni elime geçen mektubu da ekliyorum.”

YORUM EKLE