Hakem yorumcusu Ömer Faruk Ünal, Türk futboluna bomba gibi düşecen bir iddiaada bulundu. Ünal, Süper Lig'de düdük çalan bir hakemin cinsel taciz suçundan kesinleşmiş hapis cezası olduğunu söyledi.

Türkiye Gazetesi Yazarı ve Hakem Yorumcusu Ömer Faruk Ünal, Spor Toto Süper Lig'deki 2. hafta maçlarının ardından ligdeki hakemlere yönelik iddiaalarda bulundu. Radyospor'da katıldığı Ters Köşe programında Aygün Özipek'e açıklamalarda bulunan Ünal, "Geçen sezon hakemler üzerinde ciddi şekilde oynandı. Bu sezon öncesinde iki önemli iki hakem Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus hakemliği bıraktı. Halil Umut Meler de FIFA için atletik testi geçemedi. Süper Lig'de zorlu maçları yönetecek hakemlerimiz çok az, Fırat Aydınus ve Cüneyt Çakır'ı arayacağız" dedi.

Süper Lig'de düdük çalan bir hakemin de cinsel taciz suçundan kesinleşmiş hapis cezası olduğunu belirten Ünal, "TFF'de Mehmet Büyükekşi başkan olduktan sonra 'Mal beyanı istiyoruz' denildi ancak TFF, hakemler için sabıka kaydı istemiyor. İsim vermeyeceğim, çok tartışılan bir hakemin cinsel taciz ve memura hakaretten kesinleşmiş ceza var, hapis cezası para cezasına çevrilmiş. İlk kez açıklıyorum; benzer suçtan bir hakem hakkında da iddia var, belge olmadığı için şu anda iddia diyorum" dedi.

Editör: Yadigar Hanım