Merkez Antakya İlçesi'ne bağlı Madenboyu Mahallesi'nde oturan Emine, Mustafa Yılmaz çiftine acı haberi askeri yetkililer verdi. Oğulları Uzman Çavuş Abdulhadi Yılmaz'ın şehit olduğu haberini öğrendikten sonra fenalaşan Yılmaz çiftine, hazırda bekletilen sağlık görevlileri müdahale etti. Şehidin baba evi ve sokağı, Türk bayraklarıyla donatılırken, haberi duyan yakınları taziye için eve akın etti.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Abdulhadi Yılmaz'ın bir yıldır Aysel Boydaz ile nişanlı olduğu ve operasyonlara katıldığı için düğür tarihini hep ertelediği belirtildi. Şehit  Abdulhadi Yılmaz'ın cenazesinin bugün Hatay'a getiril torağa verilmesi bekleniyor.

SEVDİĞİ ASKERLİĞİ SEÇTİ
Şırnak'ta teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Abdulhadi Yılmaz'ın, Hatay'da oturan babası Mustafa Yılmaz, oğlunun 2 yıl önce vatani görevini yaptıktan sonra tezkere bırakıp, uzman çavuş olduğunu söyledi. Yılmaz, oğlunun Suudi Arabistan'da berberlik yapmak için vize bile çıkardığını ancak çok sevdiği askerlik mesleğini seçtiğini belirtti. Son olarak 21 gün önce kız kardeşinin düğünü için Hatay'a gelen Şehit Abdulhadi Yılmaz'ın cenazesi Madenboyu Mahallesi Mezarlığı'nda bugün toprağa verilecek.
 

Kaynak: dha