Dün 'sağlık çalışanlarına yönelik şiddet'e karşı 120 milletvekilinin imzasıyla Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdıklarını ifade eden CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sağlıkçılara yönelik 14 maddelik kanun teklifi hazırladıklarını söyleyerek, "120 vekilin imzasıyla Meclis'i 1 Ağustos günü sağlık çalışanlarının sorunlarını görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. Dilekçemizi Meclis Genel Sekreterliği'ne sunduk" ifadelerini kullandı.

AKP: "KATILMAYACAĞIZ"

Özel'in çağrısının ardından kameralar karşısına geçen AKP Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, "Sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla mevcut uygulamaların incelenerek ilave ve önleyici tedbirlerin planlanması amacıyla Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı kordinasyonunda bir çalışma komisyonu kuruldu. Bu çerçevede biz pazartesi günü olağanüstü toplantı çağrısına katılmayacağız" ifadelerini kullandı.

HDP DE AKP GİBİ KATILMAYACAK!

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, “1 Ağustos'ta Meclis Genel Kurulu'na katılmayacaklarını” belirtti.
Beştaş, “Meclis’in erken kapandığını, çalışması gerektiğini biz söylemiştik. CHP’nin de teklifi yapmadan önce bize danışması, uygun olup olmadığımızı sorması gerekirdi. Bunu da göz önüne almadığı için bu talebi reddediyoruz” dedi.

Editör: Ali Özyiğit